Звіт про роботу відділу цифрових технологій за 2024 рік

08.01.2025 9

Міському голові

Москаленку В.В.

 

Звіт

про роботу відділу цифрових технологій

за 2024 рік

 

Протягом 2024 року діяльність відділу цифрових технологій була спрямована на реалізацію політики цифрової трансформації на території Коростенської міської територіальної громади. Забезпечення діяльності міської ради та її виконавчих органів,  на основі впровадження нових інформаційних технологій.

Враховуючи потребу щодо розвитку електронної демократії, та беручи до уваги той факт, що запровадження інноваційних механізмів участі громадян у вирішенні місцевих проблем, покращує результативну співпрацю громадян і органів місцевої влади, на території Коростенської міської територіальної громади було впроваджено «Єдину платформу місцевої електронної демократії E-DEM».

«Єдина платформа місцевої електронної демократії» (e-DEM),– це онлайн система, що має на меті надати громадянам легкий і зручний доступ до використання базових інструментів електронної демократії.

Платформа e-DEM поєднує наступні сервіси, перелік яких може бути розширений:

  • Сервіс «Місцеві електронні петиції», який дає можливість українцям впливати на розвиток своїх громад через звернення до відповідних місцевих органів влади з е-петиціями. Ці петиції розглядаються у встановленому Законом особливому порядку за умови підтримки тексту петиції визначеною кількістю мешканців.
  • Сервіс «Громадський бюджет», який надає можливість мешканцям пропонувати свої проекти місцевого розвитку та/або впливати на розподіл визначеної частки коштів місцевого бюджету шляхом голосування за ті чи інші проекти.
  • Сервіс «Відкрите місто», який допомагає мешканцям інформувати місцеву владу про актуальні проблеми благоустрою, житлово-комунальної сфери, інфраструктури тощо, для оперативного усунення цих проблем.
  • Сервіс «Електронні консультації з громадськістю», який надає органам місцевої влади можливість залучати пропозиції мешканців щодо питань розвитку міст та громад, організовувати обговорення проектів документів перед їх розглядом та схваленням, проводити місцеві опитування в різних формах з метою вивчення думки активної частини мешканців міст.

 

«Відкриті дані»

З метою виконання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 “Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних” (із змінами), від 30 листопада 2016 року № 867 “Деякі питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних” (із змінами)  та з метою підвищення рейтингу прозорості  діяльності виконавчих органів міської ради, відділом цифрових технологій виконавчого комітету Коростенської міської ради було опубліковано на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua/ інформацію у формі наборів відкритих даних розпорядником якої є Коростенська міська рада у відповідності з компетенцією та сферами діяльності управлінь та відділів. Наразі на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних опубліковано 111 наборів відкритих даних.

Головна задача порталу – забезпечувати вільний доступ до публічної інформації органів влади та її подальше використання. Це означає, що будь-хто може вільно копіювати, публікувати, поширювати або іншим способом використовувати дані, розміщені на порталі. У тому числі дозволено використання відкритих даних в комерційних цілях.

«СЕВ ОВВ»

Система електронної взаємодії органів виконавчої влади  (СЕВ ОВВ) призначена для автоматизації процесів створення, відправлення, передавання, одержання, оброблення, використання, зберігання, знищення електронних документів та копій паперових документів в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису які не містять інформацію з обмеженим доступом, та контролю за виконанням актів, протокольних рішень Кабінету Міністрів України та інших документів.

Система електронної взаємодії органів виконавчої влади забезпечує виконання наступних функцій:

  • прийом/передачу організаційно-розпорядчих електронних документів Секретаріату Кабінету Міністрів та центральних органів виконавчої влади;
  • організацію погодження проектів нормативних актів між центральними органами виконавчої влади;
  • контроль виконання доручень Секретаріату Кабінету Міністрів, погодження проектів нормативних документів (КМУ);
  • зберігання електронних документів та їх підготовку до передачі в електронний архів.

 

Програмний комплекс автоматизації центрів надання адміністративних послуг  «Вулик»

Програмний комплекс автоматизації центрів надання адміністративних послуг «Вулик», як підсистема Системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ) розроблено в рамках проекту ULEAD з Європою спільно Міністерством цифрової трансформації для центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). Метою створення системи є підвищення доступності та якості надання ЦНАПами послуг та забезпечення надійного зберігання й захисту інформації. “Вулик” має прискорити роботу адміністраторів ЦНАПів завдяки переходу до роботи з заявками громадян в електронному вигляді та спрощеній взаємодії з державними реєстрами в режимі реального часу.

Геоінформаційний портал Коростенської міської територіальної громади

Геоінформаційний портал Коростенської міської територіальної громади – це вебресурс, покликаний вирішувати сукупність завдань зі збору, зберігання, візуалізації й аналізу просторової та іншої пов’язаної з нею інформації про об’єкти на території громади. Геоінформаційна портал забезпечує підтримку максимально обґрунтованих управлінських рішень з питань розвитку території муніципального утворення на основі оперативного надання всім суб’єктам, які здійснюють свою діяльність на території громади, повної об’єктивної інформації про доступні територіальні ресурси, об’єкти нерухомості, інженерної та транспортної інфраструктури, інформації про її розвиток і плановані зміни. ГІС міста будується на основі  прийнятих в Україні нормативно-правових актів, міжнародних та ухвалених Європейським Союзом стандартів створення інфраструктури просторових даних.

Система голосування «ГОЛОС»

Система ГОЛОС – це апаратно-інформаційний комплекс, котрий забезпечує можливість автоматизації повного циклу роботи міської ради в процесі підготовки та проведення пленарних засідань, публікації результатів та аналізу роботи депутатів і ради. Система Голос доповнена підсистемами аудіо-запису та аудіо-супроводу засідань, а також підсистемою онлайн-відеотрансляції та відеозапису.

Організаційно-технічні заходи в сфері інформатизації

Всі перераховані вище сервіси інтегровані в офіційний сайт Коростенської міської ради, функціонал якого перебуває в постійному оновлені шляхом впровадження сучасних та перспективних інформаційних технологій.

З метою забезпечення безперебійної діяльності міської ради та її виконавчих органів було підготовлено технічні вимоги для тендерної документації щодо закупівлі комп’ютерного та переферійного обладнання через електронну систему публічних закупівель Prozorro.

Було забезпечено технічний супровід офіційних заходів міської ради та її виконавчого комітету, засідань постійних комісій міської ради, засідань виконавчого комітету, конференцій, нарад та інших протокольних заходів, що проводить міська рада та її виконавчий комітет.

Надано інформаційну підтримку та проведено консультації з відділами міськвиконкому, з питань використання програмного забезпечення, інформаційними технологіями за потреби.

 

Начальник відділу цифрових технологій                                 Денис ДАГІРОВ

Документи за типом
Виконавчий комітетДокументів: 2233 Усі
Регуляторна політикаДокументів: 43 Усі
Чат-бот Гаряча лінія