Про проведення довгострокової Акції «Герої серед нас» у Коростенській міській територіальній громаді

24.07.2023 141

Про  проведення  довгострокової Акції «Герої  серед нас» у Коростенській міській територіальній громаді

 

      У К Р А Ї Н А
       Коростенська міська рада Житомирської області
    ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
 
      Р І Ш Е Н Н Я

 

Від     29.12.2022р.  № 555

Про  проведення  довгострокової Акції «Герої  серед нас» у Коростенській міській територіальній громаді

 

 

З метою патріотичного виховання молоді, розвитку творчих інтересів і краєзнавства, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, керуючись ст. 11 Конституції України, Законами України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», ст. 15 Закону України «Про оборону України», Постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 р. № 643 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», ст. 17, п.1, п. 2 ч. а) ст. 32, ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Коростенської міської ради

РІШАЄ:

 

  1. Розпочати з 02.01.2023 р. у Коростенській міській територіальній громаді довгострокову Акцію «Герої серед нас» . (далі – Акція)
  2. Затвердити Положення про Акцію «Герої серед нас» (Додаток 1).
  3. Для організації і проведення Акції створити Координаційну раду акції «Герої серед нас» (Додаток 2).
  4. Затвердити Положення про Координаційну раду Акції «Герої серед нас» (Додаток 3).
  5. Координаційній раді Акції «Герої серед нас» забезпечити:

5.1.Збір, отримання, упорядкування, належне оформлення, оприлюднення інформації ( біографічні відомості, текстові, фото-, аудіо- та відеоматеріали, особисті спогади, матеріали веб-ресурсів) про події російсько-української війни на території Коростенської міської територіальної громади, про участь членів громади у бойових діях з 2014 року.

 

 

5.2. Співпрацю при проведенні Акції з Коростенським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, громадською організацією «Асоціація «Рада керівників» підприємств та організацій міста Коростеня Житомирської області», підприємствами, установами, організаціями громади.

  1. Відділу освіти виконавчого комітету Коростенської міської ради, комунальним установам Коростенської міської ради («Центр дитячої та юнацької творчості», «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», «Публічна бібліотека Коростенської міської територіальної громади») розгорнути краєзнавчо-пошукову роботу відповідно Положення про Акцію «Герої серед нас» серед колективів і відвідувачів загальноосвітніх закладів, закладів позашкільної діяльності.
  2. Старостам Коростенської міської територіальної громади» забезпечити збір та направлення Координаційній раді Акції інформаційних матеріалів про події та учасників російсько-української війни.
  3. Інформаційні матеріали направляти Координаційній раді згідно рекомендованої форми (Додаток 4).
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Чижевську Н.М

 

 

Міський голова                                              Володимир МОСКАЛЕНКО
Заступник міського голови
Наталія ЧИЖЕВСЬКА
Заступник міського голови
Олександр СИНИЦЬКИЙ
Заступник міського голови
Володимир КОРНІЙЧУК
Керуючий справами виконкому
Андрій ОХРІМЧУК
Начальник юридичного відділу
Тетяна КАМІНСЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

Коростенської міської ради

від №555  від 29.12.2022 р.

 

Положення

про акцію Коростенської міської територіальної громади

«Герої серед нас»

 

  1. Загальні положення

1.1. Місцева Акція «Герої серед нас» проводиться виконавчим комітетом, комунальними установами Коростенської міської ради із залученням державних установ, громадських організацій.

1.2. В ході і за підсумками акції щорічно до Дня Гідності і Свободи Координаційною радою акції проводиться краєзнавча конференція «Герої серед нас».

1.3. Всі учасники конференції отримують сертифікати учасників краєзнавчої конференції Коростенської територіальної громади «Герої серед нас».

 

  1. Мета і завдання акції

2.1. Метою акції є виховання у членів територіальної громади, зокрема у дітей та учнівської молоді, патріотизму, розвиток творчих інтересів з краєзнавства та науково-дослідницької роботи, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України.

2.2. Завдання акції:

патріотичне виховання дітей та учнівської молоді, підвищення рівня патріотичної свідомості членів громади в цілому, на прикладах мужності й героїзму земляків учасників Революції Гідності та російсько – української війни;

виявлення та поширення інформації про події та учасників Революції Гідності та

російсько – української війни, кращого досвіду роботи педагогів, учнів, вихованців закладів позашкільної освіти, громадськості щодо дослідження подій Революції Гідності та

російсько – української війни;

сприяння розвитку творчих інтересів учнівської молоді до пошуково-дослідницької та

краєзнавчої роботи;

створення Збірника матеріалів пошукових робіт «Герої серед нас»;

створення Книги спогадів учасників Революції Гідності та російсько – української війни, та Книги пам’яті жертв війни – членів громади;

створення інформаційного банку даних історико – краєзнавчих об’єктів на території громади, пов’язаних з військовими діями;

створення та актуальна підтримка шкільних і позашкільних експозицій про учасників і події Революції Гідності та російсько – української війни.

 

  1. Учасники та порядок проведення акції

3.1. До участі в акції запрошуються педагоги, учні та вихованці закладів освіти, закладів позашкільної освіти, представники громадськості, волонтери.

3.2. Учасниками Акції проводиться пошукова, науково-дослідницька робота, збір фактичних матеріалів, статистичної інформації. Зміст пошукових робіт повинен ґрунтуватися на матеріалі, зібраному на території Коростенської міської громади. Результати пошукової роботи учасників акції подаються за напрямами:

Революції Гідності присвячується. Матеріали про події та учасників Революції Гідності. Пошукові роботи про загиблих земляків – Героїв Небесної Сотні (обов’язково подаються дані про місце поховання, про заходи щодо вшанування їхньої пам’яті: встановлення пам’ятного знаку, відкриття меморіальної дошки, присвоєння назви вулиці чи навчальному закладу, громадські акції та виховні заходи тощо).

Сучасні захисники України. Пошуково-дослідницькі роботи про земляків – учасників російсько-української війни (військовослужбовців, добровольців, медичних працівників, волонтерів, журналістів тощо). Учасники обов’язково вказують назви військових частин, посади та військові звання бійців, нагороди воїнів, а у даних про загиблих – місце поховання, заходи щодо вшанування їхньої пам’яті (встановлення пам’ятного знаку, відкриття меморіальної дошки, присвоєння назви вулиці чи навчальному закладу, громадські акції та виховні заходи тощо).

Доля внутрішньо – переміщених осіб. Інформація та розповідь про громадян України, які переселилися до Коростенської міської територіальної громади з охоплених війною регіонів України, з тимчасово окупованої території України.

Пам’ятки війни. Збір фотоматеріалів та інформації про об’єкти на території громади, пов’язані з історією російсько – української війни: будинки, пам’ятники, пам’ятні місця, меморіальні дошки, братські могили, фортифікаційні споруди тощо). Патріотичне виховання. Напрям Акції, до якого залучаються педагоги і викладачі навчальних і позашкільних закладів громади. Презентуються досвіди проведення патріотичних заходів на місцях, розробки проектів, програм, сценарії масових заходів (вечори пам’яті, уроки мужності, зустрічі, змагання, експедиції), створення експозицій.

3.3. Відбір матеріалів для участі у щорічній конференції і порядок її проведення визначає Координаційна рада акції «Герої серед нас».

3.4. Всі інформаційні матеріали, звіти про проведену пошуково- меморіальну роботу щороку до 01 листопада направляються до відділу інформаційно – консультаційного забезпечення виконавчого комітету Коростенської міської ради (м. Коростень, вулиця Грушевського, 22, кабінет 21) для Семененко Аліни Олександрівни (тел. 093 300 78 06).

3.5. Кількість матеріалів не обмежується.

 

 

 

Керуючий справами виконавчого комітету                                       Андрій ОХРІМЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

Коростенської міської ради

№555   від 29.12.2022 р.

 

Склад

Координаційної ради акції «Герої серед нас»

 

Чижевська Наталія Миколаївна заступник міського голови,

голова Координаційної ради

Синицький Олександр Петрович заступник міського голови,

заступник голови Координаційної ради

Семененко Аліна Олександрівна головний спеціаліст відділу інформаційно -консультаційного забезпечення виконавчого комітету Коростенської міської ради, секретар Координаційної ради
Члени Координаційної ради
Корнійчук Володимир Олександрович заступник міського голови
Охрімчук Андрій Валерійович керуючий справами виконавчого комітету Коростенської міської ради
Філоненко Вадим Миколайович начальник Коростенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (за згодою)
Єсін Ігор Володимирович начальник управління праці та соціального захисту виконавчого комітету Коростенської міської ради
Краснокутська Алла Володимирівна начальник відділу освіти виконавчого комітету Коростенської міської ради
Козаченко Ольга Олегівна начальник відділу культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради
Гомонов Володимир Павлович начальник відділу розвитку територій управління економіки Коростенської міської ради
Кереселідзе Тетяна Вікторівна директор комунальної установи «Центр дитячої та юнацької творчості» Коростенської міської ради, депутат Коростенської міської ради
Черняєва Світлана Володимирівна директор комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Коростенської міської ради
Дідківський Руслан Володимирович голова громадської організації «Асоціація «Рада керівників» підприємств та організацій міста Коростеня Житомирської області», член виконавчого комітету Коростенської міської ради, директор ТОВ «КДТ Стоун»
Тертична Наталія Андріївна директор Коростенського міського ліцею № 12

Житомирської області,депутат Коростенської міської ради

Степанюк – Головач Марія Олександрівна голова Молодіжної ради при виконавчому комітеті Коростенської міської ради
Польгуй Володимир Іванович директор Коростенського краєзнавчого музею Житомирської обласної ради (за згодою)
Боцман Галина Іванівна директор Публічної бібліотеки Коростенської міської територіальної громади

 

Керуючий справами виконавчого комітету                                       Андрій ОХРІМЧУК

Додаток З

до рішення виконавчого комітету

Коростенської міської ради

№555   від 29.12.2022 р.

 

Положення про Координаційну раду Акції «Герої серед нас»

 

  1. Загальні положення

1.1. Координаційна рада Акції «Герої серед нас» (далі Координаційна рада) є постійно діючим (на час проведення акції) організаційно-дорадчим органом виконавчого комітету Коростенської міської ради, який створений для ефективної реалізації державної політики у сферах воєнно -меморіальної роботи та національно – патріотичного виховання, для організації та проведення в Коростенській міській територіальній громаді довгострокової акції «Герої серед нас».

1.2. У своїй діяльності Координаційна рада керується Конституцією України, чинним законодавством України, актами органів державної виконавчої влади, рішеннями Коростенської міської ради та її виконавчого комітету, а також цим Положенням.

 

  1. Завдання Координаційної ради:

2.1. Опрацьовувати інформацію, отриману від учасників акції, інших зацікавлених осіб   , необхідну для виконання запланованих завдань з організації та проведення акції.

2.2. Опрацьовувати інформацію – звітування про поведену пошуково- меморіальну роботу, отриману від учасників акції, інших зацікавлених осіб.

2.3. Проводити власні пошуково – меморіальні планові заходи.

 

  1. Координаційна рада має право:

3.1. Одержувати в установленому законодавством порядку від зацікавлених осіб інформацію, необхідну для виконання планових завдань.

3.2. Заслуховувати інформацію та/або звіти членів Координаційної ради, учасників акції, інших зацікавлених осіб з питань організації та проведення акції.

3.3. Утворювати у разі потреби робочі групи із числа членів Координаційної ради для виконання конкретних завдань, давати доручення членам Координаційної ради.

3.4. Скликати/проводити наради, конференції, семінари у різних формах за участі зацікавлених сторін.

3.5. Для отримання додаткової інформації запрошувати до участі в засіданнях Координіційної ради інших осіб, які не є її членими.

 

  1. Координаційна рада зобов’язана:

4.1. Забезпечити в межах чинного законодавства і власної компетенції планування, організацію та проведення пошуково – меморіальних робіт.

4.2. Систематично проводити засідання, на яких заслуховувати звіти про проведення пошуково – меморіальних робіт.

 

  1. Організація роботи Координаційної ради

5.1. Координаційну раду очолює голова.

5.2. При тимчасовій відсутності, інших випадках унеможливлення виконання головою власних обов’язків роботу Координаційної ради очолює заступник голови.

5.3. Секретар Координаційної ради веде протоколи її засідань, забезпечує ведення вхідної та вихідної документації.

5.4. Кількісний і персональний склад Координаційної ради затверджує виконавчий комітет Коростенської міської ради.

 

 

 

 

5.5. Організаційною формою роботи Координаційної ради є її засідання.

5.6. Засідання проводяться відповідно до плану роботи, але не рідше, ніж один раз у місяць. Позачергові засідання проводяться за потреби.

5.7. Засідання Координаційної ради є правомочним . якщо на ньому присутні більше половини членів.

5.8. Рішення Координаційної ради мають рекомендаційний характер, приймаються простою більшістю присутніх на засіданні членів, можуть бути реалізовані шляхом ініціативи видання розпоряджень міського голови, прийняття рішень Коростенської міської ради або її виконавчого комітету.

5.9.  Координаційна рада на кожному наступному засіданні розглядає стан виконання власних попередніх рішень.

 

 

 

 

Керуючий справами виконавчого комітету                                       Андрій ОХРІМЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

до рішення виконавчого комітету

Коростенської міської ради

№555   від 29.12.2022 р.

 

Рекомендації подання матеріалів про події, учасників

Революції Гідності та російсько – української війни

 

  1. Друковані матеріали

Подаються у друкованому вигляді та на електронних носіях (документ Microsoft Word, А-4,

шрифтTimes New Roman—14 pt, інтервал – 1,5 у форматі RTF) обсягом до 15 друкованих

сторінок.

Додатки (ілюстрації, фото, малюнки, фотокопії розміром 10×15, 13×18 см або формату А-4)

подаються окремо в кількості до 15 сторінок і на електронних носіях. Додатками можуть

бути відеоматеріали.

На титульній сторінці зазначаються тема роботи та рік виконання.

На другій сторінці – дані автора або назва колективу (пошукової групи).

У разі наявності зазначаються прізвище, ім’я та по батькові керівника або керівників

пошукової групи, наукових консультантів, місця їх роботи та номери телефонів, списки

учасників групи із зазначенням місця їх навчання.

Список літератури та корисні електронні посилання слід подавати згідно вимог МОН щодо

оформлення літературних джерел. Посилання на джерела в тексті подаються у квадратних

дужках (без зносок).

Зазначається також перелік опитаних осіб, які надавали свідчення, інформацію та

консультативну допомогу (П.І.П., повна дата народження, місце проживання (населений

пункт), посада та місце роботи, характер відношення до об’єкту дослідження – родич, колега,

товариш, сусіди, науковець, інше).

Проекти, програми конспекти занять та сценарії оформлюються відповідно до рекомендацій

Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Житомирської обласної ради.

 

  1. Картка історико – краєзнавчого об’єкта, пов’язаного з історією Революції Гідності та російсько – української війни

 

1) декілька фото об’єкта (у електронному вигляді, розміром не менше 10×15 см, хорошої якості, з різних ракурсів, можна у різні пори року, написи мають бути чіткими, візуально читаємі);

2) найменування об’єкта (первісне й сучасне, інші назви у процесі перейменування), а також назва, під яким об’єкт відомий у населення;

3) місцезнаходження об’єкта (населений пункт, адреса, територія підприємства, установи чи закладу; можна подавати фрагменти карти населеного пункту чи території поза межами населеного пункту з позначенням розташування об’єкта);

4) історична подія, з якою пов’язаний об’єкт, важливі дати;

5) опис об’єкта (зовнішній вигляд та структура, розміри, з яких матеріалів виготовлений; місце створення, його автор, дата спорудження, текст меморіального напису, під’їзд до нього тощо);

6) збереження об’єкта (стан об’єкта й території, на якій він перебуває, умови збереження, дата останнього ремонту, реставрації);

7) кому належить об’єкт, як здійснюється і на кого покладається організація охорони об’єкта.

 

 

 

 

 

  1. Інформаційна картка відомостей про героїв, полеглих за Україну (за рекомендаціями Книги пам’яті полеглих за Україну)

 

Прізвище, ім’я, по батькові особи, позивний.

Дата народження або вік, місце народження (або проживання, якщо місце народження

невідоме).

Точна або орієнтовна дата смерті, місце загибелі (якщо відомо: населений пункт, ТГ/район,

область, регіон).

Обставини загибелі.

Військовий підрозділ, звання, посада (якщо відомо).

Джерело інформації (у разі, якщо ця інформація отримана з інших джерел, як-от дописи в

соціальних мережах, публікації в ЗМІ тощо).

Додаткова біографічна інформація про загиблу особу, її родичів, близьких.

Контакти автора інформації (для уточнення та/або доповнення наданих даних).

Фотографії особи (не більше 5, у електронному вигляді, розміром не менше 10×15 см,

хорошої якості).

 

  1. Інформаційна картка відомостей про загиблих під час російсько – української війни

 

Прізвище, ім’я, по батькові особи.

Дата народження або вік, місце народження (або проживання, якщо місце народження

невідоме).

Точна або орієнтовна дата смерті, місце загибелі (якщо відомо: населений пункт, ТГ/район,

область, регіон).

Обставини загибелі.

Джерело інформації (у разі, якщо ця інформація отримана з інших джерел, (дописи в

соціальних мережах, публікації в ЗМІ тощо).

Додаткова біографічна інформація про загиблу особу, родичів чи близьких.

Контакти автора інформації (для уточнення та/або доповнення наданих даних).

Фотографії особи (не більше 2 у електронному вигляді, хорошої якості).

 

 

 

 

Керуючий справами виконавчого комітету                                           Андрій ОХРІМЧУК

Документи за типом
Виконавчий комітетДокументів: 1892 Усі
Регуляторна політикаДокументів: 42 Усі
Чат-бот Гаряча лінія