Звіт Олексійчука Олександра Степановича – секретаря Коростенської міської ради за 2023 рік

27.02.2024 58

Звіт Олексійчука Олександра Степановича – секретаря Коростенської міської ради за 2023 рік

Одним із головних напрямків роботи секретаря міської ради є організація діяльності міської ради. Це перш за все підготовка та проведення сесій і забезпечення належної роботи постійних депутатських комісій. А також, відповідно до розподілу обов’язків між міським головою, секретарем міської ради, першим заступником міського голови, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, керуючим справами виконавчого комітету міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Коростенської міської ради від 19.01.2022р. №1, у звітному періоді контролював та спрямовував діяльність відділу організаційного забезпечення діяльності міської ради, забезпечував реалізацію державної політики в сферах оборони, дотримання законності та охорони правопорядку, сприяв роботі правоохоронних органів та служб, координував та контролював діяльність комунальної установи «Служба охорони громадського порядку міста Коростеня «Яструб». Забезпечував організацію та реалізацію шефських зв’язків із військовими частинами Збройних сил України та Національної гвардії України.
Зокрема, у 2023 році був координатором проєкту «Поліцейський офіцер громади», який у звітному році офіційно запрацював на території Коростенської громади. Наразі відкрито та забезпечено функціонування поліцейської станції, в якій проведено належний ремонт, забезпечено меблями та оргтехнікою, а також за кошти міського бюджету придбано два службових автомобілі для двох офіцерів громади.
Протягом 2023 року двічі доставляв техніку, обладнанння, радіоелектронні засоби протидії безпілотним літальним апаратам, та інше необхідне майно та обладнання для виконання поставлених задач, з метою передачі бійцям 143 батальйону ТрО, який виконує почесний обов’язок захисту України безпосередньо в зоні бойових дій. Закупівлі були проведені виконавчим комітетом Коростенської міської ради.
Загалом постійно контактую з командирами військових частин Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Сил територіальної оборони, з метою забезпечення потреб військових частин, залучених до виконання бойових завдань та наступальних операцій, виконання завдань по відбиттю збройної агресії рф, захисту суверенітету та цілісності України, здійснення оборонних заходів в цілому та збереженню життя і здоров’я військовослужбовців, відповідно до їх звернень, які надходять на адресу міської ради.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у 2023 році скликано 11 сесій міської ради, три з яких позачергові.
Всі проєкти рішень попередньо публіквались на офіційному сайті Коростенської міської ради. Також опубліковувались, у визначені чинним законодавством терміни, протоколи засідань постійних комісій, протоколи поіменного голосування, протоколи пленарних засідань сесій та рішення міської ради.
Також згідно Постанови КМУ «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних оприлюднені результати поіменного голосування депутатів Коростенської міської ради а також контактні дані депутатів.
Усі сесії організовувались та проводились у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з дотриманням Регламенту Коростенської міської ради та враховуючи особливості функціонування місцевого самоврядування під час воєнного стану, що визначено відповідними нормативними документами.
Станом на 31 грудня 2023 року було прийнято 497 рішень.
Питання, які виносились на розгляд сесії міської ради стосувались підтримки функціонування служб, що забезпечують життєдіяльність міста, майже щосесії розглядались питання підтримки в/ч ЗСУ, ДФТГ, питання землекористування та інші.

Серед розглянутих на пленарних засіданнях питань:
• 138 стосувались міського бюджету, комунальної власності та управління економічними процесами;
• 169 – земельних відносин;
• 62 – гуманітарної політики;
• 36- діяльності житлово-комунального господарства міста;
• 11 – архітектури;
• 28- законності та правопорядку, підтримки ЗСУ;
• 39- інші питання
Відзначено нагрудним знаком «За заслуги перед містом» – 4 особи, Почесною грамотою Коростенської міської ради – 15 осіб.
Депутатами у 2023 році було розроблено та подано 6 проєктів рішень міської ради.
Також у звітному періоді прийнято 6 звернень з наступних питань:
• щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх
• щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах.
• щодо недопущення прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України»
• щодо недопущення прийняття законопроекту №8401 “Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”
• щодо скасування підвищення ціни на електроенергію для побутових споживачів та введення мораторію на підвищення цін/тарифів ЖКГ на термін дії воєнного стану в Україні та шести місяців після його припинення
• щодо недопущення порушення прав, зменшення соціальних гарантій та соціального захисту населення, постраждалого від аварії на Чорнобильській АЕС

В міській раді продовжує працювати 5 постійних комісій, за звітний період було проведено 45 постійних комісій:
з питань бюджету, економіки та комунальної власності -11
з питань земельних ресурсів, будівництва та архітектури – 9
з питань гуманітарної політики, засобів масової інформації – 8
з питань соціального захисту, охорони здоров’я та екології – 9
з питань законності, правопорядку, прав людини, розвитку громади, депутатської діяльності та етики -8

Постійні комісії міської ради протягом усього року працювали відповідно до Плану роботи міської ради, а також згідно власних планів.
На початку 2023 року у міській раді було зареєстровано 5 фракцій, об’єднаних за політичними переконаннями, до яких увійшли 20 депутатів та одне міжфракційне об’єднання «За духовність, моральність та християнський шлях розвитку Коростенщини» (в складі якого 6 депутатів), 18 депутатів залишалися позафракційними.
Однак, протягом року було припинено існування та функціонування ще однієї фракції в Коростенській міській раді «Радикальна партія «Олега Ляшка» та створена депутатська група «Справедливість і порядок»

Крім того, була створена депутатська група з гендерних питань «Рівні можливості»
Наразі, в Коростенській міській раді функціонує 4 фракції та 4 депутатські групи.
У 2023 році були припинені достроково повноваження депутатів Коростенської міської ради VIIІ скликання Авраменка С.А., Головійчука О.С. та визнано повноваження наступного за черговістю депутата Коростенської міської ради VIII скликання Краєвської В.Я. від політичної партії «Наш край». Один депутат не обраний в зв’язку з неможливістю проведення процедури заміщення.
На пленарних засіданнях міської ради у 2023 році було подано 5 депутатських запитів та зареєстровано 20 депутатських звернень практично з усіх питань забезпечення життєдіяльності міста.
Станом на 31.12.2023 року на контролі знаходиться 109 рішень, прийнятих радою у ІV-VІІІ скликаннях (IV, V-4, VI-9, VII – 12, VIIІ -84 ). У 2023 році знято з контролю 26 рішень міської ради.
Секретар міської ради завжди відкритий для діалогу, з увагою готовий враховувати всі пропозиції як депутатів, так і мешканців Коростенської міської територіальної громади.

Документи за типом
Виконавчий комітетДокументів: 1546 Усі
Регуляторна політикаДокументів: 41 Усі
Чат-бот Гаряча лінія