Звіт про роботу Коростенської міської ради у 2018 році

23.11.2021 212

Звіт про роботу Коростенської міської ради у 2018 році

 

 

Звіт про роботу Коростенської міської ради у 2018 році

 

Діяльність секретаря міської ради регламентується частиною 2 статті 42, статтею 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом  Коростенської міської ради VII скликання.

Одним з головних напрямків роботи секретаря міської ради є організація роботи ради, координація діяльності постійних комісій.

Коростенська міська рада VII скликання розпочала свою роботу в листопаді 2015 року. З цього моменту і до кінця 2018 року було організовано і проведено  27 сесій міської ради (за 2018 рік – 8 пленарних засідань). Загалом на всіх сесійних засіданнях було прийнято:  за каденцію – 1353 рішення,  за 2018 рік –398 рішень.

Як цього і вимагає Регламент, за звітний період усі засідання сесій міської ради та постійних депутатських комісій проводилися відкрито. Було забезпечено право кожного громадянина бути присутнім на засіданнях. Міська рада не приймала жодного рішення про обмеження такого права. Гласність засідань сесій забезпечувалася шляхом надання можливості проведення у залі фото-, відео-, звукозапису, висвітлення матеріалів роботи міської ради у місцевих засобах масової інформації, в тому числі електронних та друкованих.

На жаль, протягом року неодноразово спостерігалась в соціальних мережах тенденція викривлення інформації, зокрема і тієї, що стосується діяльності міської ради. Принцип «брехня породжує сенсацію, а правда – ні» спрацьовує. Адже правда завжди проста і очевидна. Але провокаторів та популістів чимало, які чатують на сенсаційні і, дуже часто, брехливі новини. Тому черпати інформацію потрібно з офіційних джерел.

На сайті міської ради офіційно оприлюднювалися проекти рішень та тексти прийнятих рішень, протоколи  сесій, а також висновки та рекомендації постійних депутатських комісій шляхом публікації протоколів їх засідань.

Всі пленарні засідання сесій міської ради у 2018 році були проведені в он-лайн режимі. Завдяки чому мешканці міста бачили, які рішення приймають депутати і що обговорюють на сесіях міської ради. На офіційному сайті міститься архів відео-трансляцій всіх пленарних засідань, а також  засідань постійних комісій міської ради, які завдяки наявній технічній можливості  також відбуваються в он лайн режимі з червня 2018 року. З початку року маємо 2256 переглядів, з них сесій міської ради – 1764, засідань постійних комісій. – 492 перегляди.

Завдяки впровадженню у місті проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», компонент «Розумні міста», ми отримали необхідне обладнання, програмне забезпечення для проведення електронного поіменного голосування депутатами Коростенської міської ради, та рішенням сесії з 01 березня 2018 року було введено в дію використання системи електронного голосування «Голос».  Тепер на порталі «Кабінет мешканця» працює сервіс візуалізації роботи депутатів міської ради, де окрім того можна ознайомитись з хронологією розгляду питань сесії.

 

Постійні комісії міської ради протягом усього року працювали відповідно до Плану роботи міської ради, а також згідно власних планів.

На засіданнях постійних комісій розглядались проекти рішень, звернення громадян, питання, подані відділами апарату виконавчого комітету міської ради з подальшим винесенням їх на розгляд сесії.

За звітний період було проведено 55 засідань постійних комісій:

Зокрема:

 • з питань бюджету, економіки та комунальної власності -22 засідання (розглянуто 264 питання)
 • з питань  земельних ресурсів, будівництва та архітектури – 9 засідань (розглянуто 202 питання)
 • з питань гуманітарної політики,  засобів масової інформації – 8 засідань (розглянуто 28 питань)
 • з питань соціального захисту, охорони здоров’я та екології – 8 засідань (розглянуто 32 питання)
 • з питань законності, правопорядку, прав людини, розвитку громади, депутатської діяльності та етики – 8 засідань (розглянуто 43 питання)

 

Крім  того, були організовані депутатські слухання по виконанню загальноміських програм;  заслуховувались звіти громадських організацій, які отримують фінансову підтримку з міського бюджету; вивчали питання пошуку додаткових джерел наповнення міського бюджету; розглядались балансові звіти підприємств, що надають комунальні послуги .

 

За результатами розгляду звернень до постійних комісій міської ради, було створено дві робочі групи:

 • з вивчення питань по аналізу роботи та формуванню тарифів на КП «Водоканал» в м. Коростені.
 • по вивченню питання виконання робіт та послуг за бюджетні кошти на замовлення відділу освіти виконавчого комітету Коростенської міської ради.

 

Робочі групи закінчили свою роботу, їх висновки із наданими рекомендаціями доведені до виконавців.

На пленарному засіданні двадцять третьої сесії Коростенської  міської ради  VIІ скликання  від 05.07.2018 року було заслухано звіт про роботу постійної комісії міської ради з питань бюджету, економіки та комунальної власності. У 2019 році  практика заслуховування звітів постійних комісії міської ради буде продовжена.

У 2018 році депутатами було прийнято 7 звернень до вищестоящих органів влади з наступних питань:

 • щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб
 • щодо внесення змін до Закону України «Про Державний реєстр виборців».
 • щодо подолання вето Президента України на Закон України №5495 про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка
 • щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VIII.
 • щодо сприяння у реалізації відшкодування різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам та організаціям та затвердженими тарифами комунальному підприємству теплозабезпечення м. Коростеня та Коростенському комунальному підприємству «Водоканал», відповідно до Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №110 від 14.02.2018р.
 • щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 02.10.2018р. №9152
 • Про звернення депутатів Коростенської міської ради VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення

Протягом року депутатськими фракціями, депутатами було розроблено та внесено на розгляд міської ради 8 проектів рішень, з них прийнято 6.

У 2018 році присвоєно одне звання «Почесний громадянин міста Коростеня» Брицуну М.І. та Почесною грамотою Коростенської міської ради відзначено 14 осіб.

За звітний період депутатами було зроблено 34 запити. Також зареєстровано 42 депутатських звернення практично з усіх питань забезпечення життєдіяльності міста.

 

У 2018 році відповідно до плану роботи було організовано 5 ознайомчих поїздок для депутатів, дві з яких  за межі міста:

 • поїздка до Житомирської обласної ради
 • ознайомча поїздка до Баранівської міської об’єднаної територіальної громади

та три по місту:

 • ознайомча поїздка з роботою ЦМЛ.
 • ознайомча поїздка з роботою ЦБС
 • ознайомча поїздка з об’єктами незавершеного будівництва міста

 

За звітній період розглянуто змін до міських програм – 50. Загальна кількість діючих програм на контролі – 24

 

Станом на 31.12.2018 року на контролі знаходиться 81 рішення, прийнятих радою у ІV-VІІ скликаннях (IV3, V-5, VI20, VII – 53). У 2018 році знято з контролю 134 рішення міської ради. По 4 питаннях підготовлено проект рішення щодо зняття з контролю вже на черговій сесії. В поточному році буде продовжена робота з виконавцями рішень на предмет оперативного зняття з контролю виконаних рішень, та отримання остаточної інформації щодо невиконання чи неможливості виконання «рішень з бородою» – з IV, V, VI скликань та можливого зняття їх з контролю.

 

За минулий рік відсоток явки депутатів на пленарні засідання дещо підвищився та становив 87,5 % (2017- 86,36%, 2016-90,3%). Фракція «Наш край» підвищила показник участі на 5 %, фракція «Укроп» досягла показника 100% відвідування сесій у 2018 році.

В розрізі фракцій:

  2016 2017 2018
„ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК” 96,4% 97,5% 97,5%
„НОВА ДЕРЖАВА” 90,9% 93,75% 93,8%
„НАШ КРАЙ” 96,7% 90% 95%
„УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП” 95,5% 87,5% 100%
„БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА „СОЛІДАРНІСТЬ” 89,1% 82,5% 77,5%
РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА 78,8% 79,2% 75%
„ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ „БАТЬКІВЩИНА” 78,2% 72,5 % 67,5%

 

Щодо участі депутатів у роботі постійних комісій прослідковуються тенденції до зменшення  (лише  фракція «Нова держава» підвищила показники на 5,7%, фракція „Батьківщина”- на 2,2%). Відсоток по фракціях становить:

 

  2016 2017 2018
„ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК” 73,5% 72,7% 72,2%
„НОВА ДЕРЖАВА” 68,4% 62,2% 67,4%
„НАШ КРАЙ” 75% 88,6% 85,2%
„УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП” 83,8% 68% 68,3%
„БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА „СОЛІДАРНІСТЬ” 75% 82,2% 76,4%
РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА 52% 48,4% 38,5%
„ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ „БАТЬКІВЩИНА” 92,2% 84,6% 86,8%

 

Варто зазначити, що відповідно до статті 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат  зобов’язаний  бути  присутнім  на пленарних засіданнях ради,  засіданнях постійної комісії та  інших органів ради, до складу яких він входить. У разі пропуску депутатом протягом  року більше половини пленарних  засідань  ради  або засідань постійної комісії,  членом якої він є, рада може звернутися до виборців з пропозицією  про  відкликання  такого  депутата  у   встановленому законом порядку.

 

Документи за типом
Виконавчий комітетДокументів: 1546 Усі
Регуляторна політикаДокументів: 41 Усі
Чат-бот Гаряча лінія