Звіт про роботу Коростенської міської ради у 2022 році

27.02.2023 183

Звіт про роботу Коростенської міської ради у 2022 році

 

На початку 2022 року у міській раді було зареєстровано 7 фракцій, об’єднаних за політичними переконаннями, до яких увійшов 31 депутат та одне міжфракційне об’єднання «За духовність, моральність та християнський шлях розвитку Коростенщини» (в складі якого 7 депутатів), 7 депутатів залишалися позафракційними.

Однак, війна внесла свої корективи. Зокрема, було заявлено про припинення  існування та функціонування депутатської фракції політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» в Коростенській міській раді та про призупинення на період дії воєнного стану або прийняття інших законодавчих рішень Міністерством юстиції України діяльність депутатської фракції політичної партії «Ліва опозиція» в Коростенській міській раді. Відповідно, в Коростенській міській раді 5 фракцій, 18 депутатів позафракційні.

Натомість була створена депутатська група «Україна понад усе», до складу якої увійшли 7 депутатів міської ради.

 

У 2022 році, в зв’язку зі смертю, були припинені повноваження депутата Коростенської міської ради Куницького В.І. та визнано повноваження наступного за черговістю депутата Коростенської міської ради VIII скликання Кузнєцової О.В. від політичної партії «Наш край».

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у 2022 році скликано 7 сесій міської ради, три з яких позачергові.

Перша сесія 2022 року співпала з днем початку війни, однак це не завадило  роботі міської ради, депутати майже в повному складі розглянули всі заплановані питання та прийняли необхідні рішення. І в подальшому,  не зважаючи на події, пов’язані з російською агресією, що відбувались в місті, питань щодо наявності кількісного складу депутатського корпусу не виникало.

 

Загалом від початку скликання було прийнято – 1115 рішень,  у 2022 році –346.

 

Серед розглянутих на пленарних засіданнях питань:

 • 37 стосувались міського бюджету та управління економічними процесами;
 • 31 – комунальної власності;
 • 93 – земельних відносин;
 • 34 – гуманітарної політики;
 • 16- діяльності житлово-комунального господарства міста;
 • 10 – архітектури;
 • 9- законності та правопорядку;
 • 17- інші питання

 

 

Також серед рішень, які були прийняті міською радою – 86 про перейменування вулиць та провулків в Коростенській міській територіальній громаді.

Відзначено нагрудним знаком «За заслуги перед містом» – 2 особи, Почесною грамотою Коростенської міської ради – 3 особи.

На пленарних засіданнях міської ради  у 2022 році було подано 5 депутатських запитів.

 

Депутатами у 2022 році було розроблено та подано 8 проєктів рішень міської ради, 5 з яких прийнято.

 

 

Також у звітному періоді прийнято 9 звернень з наступних питань:

 

 • щодо посилення обороноздатності держави та збільшення фінансування організації територіальної оборони
 • щодо відтермінування обов’язкового використання касових апаратів для фізичних осіб-підприємців другої, третьої та четвертої груп
 • щодо перегляду законопроекту України №6476 від 28.12.2021 р. «Про внесення змін до деяких Законів України щодо визначення категорій зон радіоактивного забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан»
 • щодо створення уряду Національної єдності
 • щодо необхідності збереження спокою та підтримки збройних сил України та загонів територіальної оборони

 

 • про визначення Житомирської обласної ради позичальником для реалізації заходів Програми «Велика термомодернізація»

 

 • про закриття неба над Україною.
 • щодо повернення до Верховної Ради України з пропозиціями (накладання вето) проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021)

 

 

В міській раді продовжує працювати 5 постійних комісій, за звітний період яких було проведено 25 засідань:

з питань бюджету, економіки та комунальної власності -8

з питань  земельних ресурсів, будівництва та архітектури – 5

з питань гуманітарної політики,  засобів масової інформації – 5

з питань соціального захисту, охорони здоров’я та екології – 2

з питань законності, правопорядку, прав людини, розвитку громади, депутатської діяльності та етики -5

 

Не зважаючи на ситуацію, у 2022 році проєкти рішень попередньо публіквались на офіційному сайті Коростенської міської ради. Також опубліковувались, у визначені чинним законодавством терміни, протоколи засідань постійних комісій, протоколи поіменного голосування, протоколи пленарних засідань сесій та рішення міської ради.

 

Усі сесії організовувались та проводились у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з дотриманням Регламенту Коростенської міської ради та враховуючи особливості функціонування місцевого самоврядування під час воєнного стану, що визначено відповідними нормативними документами.

Війна в країні вплинула і на питання, які виносились на розгляд сесії міської ради. Тому переважно вони стосувались підтримки функціонування служб, що забезпечують життєдіяльність міста.

А також, враховуючи військову агресію російської федерації проти України, що призвела до загибелі військових та мирних громадян України, було прийняте рішення про розірвання договорів про партнерство з містами  Салехард (російська федерація), Ноябрськ (російська федерація), Мозир (республіка білорусь).

Натомість, встановлені побратимські зв’язки між містом Коростень (Україна) та містом Бурж (Франція).

 

 

 

 

 

 

Документи за типом
Виконавчий комітетДокументів: 1608 Усі
Регуляторна політикаДокументів: 43 Усі
Чат-бот Гаряча лінія