Звіт про роботу відділу архітектури та містобудування за 2020 рік

21.12.2021 226

Звіт про роботу відділу архітектури та містобудування за 2020 рік

 

Основні показники роботи

відділу архітектури та містобудування за 2020 рік

За звітний період відділом виконувались роботи по забезпеченню функціонування всього містобудівного процесу відповідно до затвердженого плану роботи та положення про відділ архітектури та містобудування виконавчого комітету Коростенської міської ради.

Відділом з питань містобудування та архітектури надається 13 адміністративних послуг, за звітний період було опрацьовано та  надано 423, з яких:

 • будівельних паспортів забудови земельних ділянок – 23;
 • містобудівних умов та обмежень – 32;
 • паспортів прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (продовжено термін дії) – 9 (21);
 • про надання дозволу на розробку комплексної схеми  розміщення  тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності – 9;
 • про затвердження комплексної схеми розміщення  тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності – 3;
 • про надання дозволу на розміщення тимчасової споруди – 4;
 • висновків по погодженню  проектів землеустрою – 138;
 • присвоєно (змінено) адрес об’єктам нерухомого майна – 102;
 • надано дозволів на підготовку вихідних даних на проектування (будівельного паспорта) – 26;
 • надано дозволів на підготовку вихідних даних на проектування (містобудівні умови та обмеження) – 38;
 • розрахунків  розміру про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Коростеня при будівництві (реконструкції) – 15;
 • дозволів про надання пріоритету на розміщення зовнішньої реклами – 3.

Із 01.09.2020 року у зв’язку із запровадженням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відділом створювалась та видавалась містобудівна документація виключно через систему, а саме: містобудівні умов та обмеження, внесено зміни до містобудівних умов та обмежень, будівельні паспорти забудови земельних ділянок.

За 2020 рік відділом підготовлені та надані  32 містобудівних умов та обмежень забудов земельних ділянок, основним із яких був об’єкт: «Реконструція КНП «Коростенська ЦМЛ КМР» з будівництвом хірургічного корпусу по вулиці Амосова Миколи, 8  (1 черга – 1 пусковий комплекс: приймальне відділення екстреної медичної допомоги)». Також були надані містобудівні умови та обмеження Товариству з обмеженою відповідальністю «Лемберг -Плаза» для реконструкції готелю по вулиці Грушевського, 26; на  будівництво 6 нових магазинів та на реконструкцію житлових квартир під магазини та офіси, а також на будівництво індивідуальних гаражів.

Підготовлено 23 будівельних паспортів забудов земельних ділянок ( 19  –  нових житлових будинків,  4 – на реконструкція існуючих забудов).

Було внесено та опубліковано на порталі містобудівного кадастру Житомирської області затверджену містобудівну документацію міста (генеральні плани населених пунктів, історико-архітектурні опорні плани, плани функціонального зонування територій та детальні план територій). 

Постійно поповнювався Єдиний державний портал відкритих даних з питань архітектури та містобудування (будівельні паспорти забудови земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження, адресний реєстр).

Відповідно до законодавства на сайті міста постійно ведеться електронний реєстр містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів, тимчасових споруд, затверджених детальних планів територій, реклама).

Опрацюванні повідомлення, що надійшли через Інтерактивну веб-платформу «Відкрите Місто».

Враховуючи створення Коростенської територіальної громади було запропоновано першочергові види робіт по розробці містобудівної документації:

 • виконання топографо-геодезичних робіт на територію об’єднаної територіальної громади М 1:10000;
 • розробка схеми планування території об’єднаної територіальної громад;
 • виконання топографо-геодезичних робіт на територію окремих селищ об’єднаної територіальної громади;
 • корегування Генерального плану та Плану зонування міста у зв’язку із необхідністю зміни функціонального призначення територій.

Також у зв’язку із створенням Коростенської  територіальної громади підготовлено запит на Коростенську районну державну адміністрацію щодо передачі наявної містобудівної документації.

По місту Коростень загальна площа прийнятих в експлуатацію житлових будівель за січень–вересень 2020 року –   1738 м2, що в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року складає 46,1 % (згідно інформації Головного управляння статистики у Житомирській області).

Підготовлено розрахунки на розвиток інфраструктури міста відповідно до рішення чотирнадцятої сесії VІ скликання Коростенської міської ради №1080 від 24.05.2018 р. «Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайові участі у розвитку інфраструктури міста Коростеня»  на суму – 98 451,46 грн., яка сплачена до бюджету міста в повному обсязі за звітний період.

Постійно проводилась робота із забудовниками міста  щодо необхідності  дотримання ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в частині  залучення коштів замовників (інвесторів) у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури  м. Коростеня.

Протягом року проводилась робота із розповсюджувачами рекламних засобів по оновленню діючих договорів (додаткові угоди) з підрахунком заборгованості щодо тимчасового користування місцем розташування спеціальних конструкцій зовнішньої реклами за прострочений період та направлялись  листи із рахунками щодо погашення заборгованості розповсюджувачам рекламних засобів. Всього за звітний період до бюджету міста надійшла сума у розмірі 10 337,93 грн.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»  була опрацьовані та вчасно надана інформація на 12 запитів.

За звітний період на опрацювання до відділу архітектури та містобудування надійшло 786 звернень громадян, листів підприємств, установ, організацій і приватних підприємців, а також скарг, які розглядались  по мірі необхідності з виходом на місце.

За 2020  рік відповідно до рішень сесії міської ради було надано 30 дозволів на розробку детальних планів території на об’єкти нерухомості щодо зміни цільового призначення земельних ділянок та з метою уточнення містобудівних умов та обмежень, з них – 28 детальних планів територій  затверджені рішенням виконавчого комітету, як такі, що відповідають ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території».

Відповідно до Постанови КМУ від 25.05.2011 р. №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» було організовано та проведено 4 засідання громадських слухань по розгляду 28 проектів містобудівної документації – детальних планів територій.

Організовано  та проведено 4 засідання архітектурно-містобудівних рад при відділі архітектури та містобудування, де розглянуто 28 проектів детальних планів територій в межах міста Коростеня.

На території міста Коростеня на земельній ділянці площею 68,0 га по провулку Залізничному, 7 продовжується реалізація проекту будівництва сонячних електростанцій, забудовниками яких є: ТОВ «Регіональні енергетичні системи», ТОВ «Коростень Енерджи», Товариство з обмеженою відповідальністю «Коростень Соларіс», ТОВ «Коростенська СЕС». Ще одним із значущих об’єктів на території міста є розпочате в 2019 році будівництво ТОВ «БФ ПРОЕКТ» багатофункціонального комплексу по вулиці Сергія Кемського, 11-М на земельній ділянці загальною площею 6,0601 га.  Будівництво багатофункціонального комплексу призначається для надання фізкультурно-оздоровчих послуг населенню (басейн довжиною не менше 25 м) та включає в себе розміщення 2-х апартамент-готелів та сучасного дитячого дошкільного закладу.

Підготовлено 23 протоколи засідань комісій з регулювання містобудівної діяльності та благоустрою території та на розгляд виконавчого комітету підготовлено 80 проектів рішень з питань містобудування та архітектури, благоустрою території, присвоєння та упорядкування адрес об’єктам нерухомості.

Підготовлені пропозиції до плану благоустрою на 2021 рік.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на засідання виконавчого комітету були підготовлені проекти рішень про присвоєння адрес 102 об’єктам нерухомого майна міста Коростеня.

Підготовлено 138 висновків по розробленим проектам землеустрою згідно функціонального призначення Плану зонування та Генерального плану міста.

Було опрацьовано 588 проектних та технічних документацій із землеустрою на відповідність забудови земельних ділянок згідно генерального плану міста.

На 52 запити управління економіки виконавчого комітету Коростенської міської ради щодо можливості формування земельних ділянок для підготовки  матеріалів та проекту рішення на розгляд депутатської комісії з питань земельних ресурсів, будівництва та архітектури з послідуючим винесенням  питань на розгляд сесії  міської ради  за наданим переліком та доданими графічними матеріалами відділ архітектури та містобудування виконавчого комітету Коростенської міської ради опрацював подані матеріали:

 • щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;
 • щодо відведення земельних ділянок для індивідуального садівництва;
 • щодо відведення земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів,

та надав  інформацію по 137 питаннях   на відповідність   земельних ділянок містобудівній документації міста  генеральному плану та  плану зонування міста.

Постійно велась робота по накопиченню інформації для подальшого внесення в базу даних містобудівного кадастру.

Постійно оновлювалась електронна бази даних на об’єкти нерухомого майна у місті Коростені.

Розміщення в міському веб-порталі інформації стосовно питань будівництва та архітектури, а також  інформації щодо отримання дозвільних документів в сфері будівництва.

Підготовлені та передані особисто у відділ бухгалтерського обліку виконавчого комітету Коростенської міської ради технічні завдання на розробку:

 • схеми розміщення тимчасових споруд на території міста;
 • детального плану території на ділянці по трасі Київ-Ковель – вулиця Сергія Кемського;
 • створення містобудівного кадастру міста Коростеня.

Також протягом зазначеного періоду працівниками відділу була проведена наступна робота:

 • вивчався моніторинг змін у законодавстві;
 • постійна участь у роботі адміністративної комісії;
 • постійна участь в роботі комісії з питань надання в оренду нежитлових приміщень та приватизації комунальної власності міста;
 • участь в нарадах та комісіях за дорученням керівництва та профільного заступника міського голови;
 • прийнято участь у тренінгах для уповноважених органів містобудування та архітектури на тему: «Основи роботи з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва» та «Основні положення ведення містобудівного кадастру».
 • здійснювалась підготовка заяв, інформаційних та технологічних карток для роботи Центру надання адміністративних послуг в м. Коростені;
 • постійно проводились консультації громадян за усними зверненнями з питань, що відносяться до компетенції відділу.

Начальник відділу архітектури та містобудування-головний архітектор                                    С. Тумаш

 

 

 

 

Документи за типом
Регуляторна політикаДокументів: 37 Усі
Чат-бот Гаряча лінія