Звіт про роботу відділу місцевого економічного розвитку за 2018 рік
27.03.2023 175
Звіт про роботу відділу місцевого економічного розвитку
управління економіки за січень-грудень 2018 року
Розвиток та інвестиції
- Розробка програм розвитку міста.
- Реалізація Стратегічного плану розвитку міста Коростеня:
– проведення громадського та адміністративного моніторингу виконання заходів Стратегії та внесення змін до них;
– проведення конкурсу соціальних проектів серед громадських організацій міста в рамках виконання заходів Стратегії, переможцями яких стали:
- проект «Вільний простір», МГО «Молодіжна міська рада»;
- проект «Ефективні партнерства з впровадження раннього втручання в Коростенській громаді», ГО «Інститут Місто»;
- проект «Спортивно-ігрова зона «Розумні ігри», МГО Жіноча рада.
В грудні 2018 року Положення про проведення конкурсу соціальних проектів серед громадських організацій міста було оновлено, надано можливість участі в конкурсі новоствореним громадським організаціям, а також збільшено максимальну суму гранту на один проект з 10,0 тис. грн. до 50,0 тис. грн.
- Прийом делегацій з метою обміну досвідом: з Донецької та Луганської областей (січень), Брониківська ОТГ (листопад).
- Участь у робочій зустрічі з потенційними інвесторами з Китаю.
- Участь в міжнародних програмах та проектах:
– Європейська ініціатива «Мери за економічне зростання» – в рамках участі в даній ініціативі розроблено План місцевого економічного розвитку міста Коростеня на 2019-2020 роки, який отримав позитивну оцінку експертів Світового банку, а місто отримало статус діючого члена ініціативи;
– Європейська ініціатива «Угода мерів» – отримано сертифікат за сумлінне виконання обов’язків в рамках ініціативи, а саме подання до Єврокомісії моніторингового звіту про виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Коростеня; взято участь в конкурсі «Від міста до міста» (навчальні візити до країн ЄС) – результати в січні 2019 року;
– проект «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що реалізувався Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад за фінансової підтримки МЗС Норвегії – виграно конкурс на фінансування короткострокових ініціатив та реалізовано проект «Школа підприємництва в місті Коростень»
(грант 177,0 тис. грн..) (проведено навчання вчителів тренерами ПП «Західноукраїнський регіональний навчальний центр» та бізнес-навчання для школярів міста, організовано зустрічі школярів з успішними бізнесменами міста; проведено конкурс серед школярів на кращий бізнес-проект; двома пілотними школами продовжено реалізацію курсу «Школа підприємництва» та для практичних занять придбано дві мультимедійні дошки;
– проект «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва» – взято участь у ряді засідань керівної групи проекту, у двох навчальних візитах до Польщі, в навчанні в Академії менеджерів з розвитку;
– проект ЮНІДО – спільно з Центром Ресурсоефективного та Чистого Виробництва для промислових підприємств міста проведений безкоштовний інформаційний семінар;
– проект «Польсько-норвезька допомога для покращення ситуації з енергоефективністю в Україні», що реалізувався Асоціацією міст Польщі у партнерстві з Норвезькою Асоціацією місцевих та регіональних влад, Асоціацією міст України та Асоціацією «Енергоефективні міста України» – в Коростені в лютому проведено регіональний тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО» та представлено досвід Коростеня;
– протягом року взято участь в ряді навчальних та інформаційних заходах, а також конкурсах, організованих Британською Радою, Європейською спілкою національних інститутів культури (в результаті було розроблено віртуальний 3-D тур об’єктом «Скеля» та розміщено на сайті міста), Фондом грантів Норвегії для регіонального співробітництва, GIZ, ПРООН тощо. Фахівцями відділу з метою підвищення свого професійного рівня пройдено ряд он-лайн навчань, тренінгів (отримано 1 сертифікат за курсом «Особливості проведення енергетичного аудиту лікарень» та 1 – за курсом «Ґендерно орієнтоване бюджетування для розвитку громад»).
- З метою подальшого розвитку індустріального парку «Коростень» в липні 2018 року визначено нову керуючу компанію – ПрАТ «Коростенський завод МДФ» (18.07.2018 р. підписано договір). Розпочато перемовини з зацікавленими сторонами щодо створення в місті деревообробного кластеру.
- З ТОВ «Регіональні енергетичні системи» підписані договори оренди трьох земельних ділянок площею 125 га по пров. Залізничному для будівництва сонячних електростанцій.
- З метою активізації інвестиційної діяльності підписано Меморандум про співпрацю з Агенцією регіонального розвитку Житомирської області. За її сприяння підготовлено декілька інвестиційних пропозицій для потенційних інвесторів, які планують свою діяльність у Житомирській області (Кромберг і Шуберт та інші). Отримано пропозицію співпраці від компанії MyWorldSolar (офіційного представника HUAWEI) в сфері сонячної енергетики.
- Розроблено дизайн та виготовлено презентаційну продукцію про місто, в тому числі з використанням енергетичного логотипу.
Промисловий комплекс
- В місті діє 18 підприємств основного кола, до якого в поточному році додано 3 підприємства.
- За підсумками року очікуваний обсяг промислового виробництва становить 4,1 млрд.грн., що на 7% більше минулорічного показника. Галузі, які значно наростили темпи виробництва в поточному році – виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції, виробництво електронної продукції, виробництво машин та устаткування і добувна галузь.
- Чисельність працюючих в промисловості становить 3417 осіб, що на 2,8% більше, ніж в 2017 році. Середня заробітна плата – 8,5 тис.грн. (зросла на 31,5%).
Транспортний комплекс міста
- Щоденно здійснюється моніторинг руху пасажирського міського автомобільного транспорту засобами диспетчерської програми «Дозор», проводиться постійний контроль за станом перевезень пасажирів (обстеження санітарного та естетичного стану транспорту, дорожнього покриття, робота зі зверненнями громадян та перевізниками).
- Прийнято рішення про продовження відшкодування (компенсації) перевізникам у безготівковій формі витрат за перевезення пільгових категорій пасажирів автомобільним транспортом.
- В кінці року в зв’язку з підвищенням цін на пальне прийнято рішення про підвищення вартості проїзду в міському транспорті на всіх маршрутах до 6,0 грн. (попереднє рішення про підвищення вартості до 7 грн. відмінене).
Енергетичний менеджмент
- В бюджетних установах та організаціях міста за допомогою інформаційної он-лайн системи продовжується здійснюватись моніторинг споживання енергетичних ресурсів. Так, за даними системи, за рахунок впровадження енергоефективних заходів та ощадного використання енергії закладами бюджетної сфери за 9 місяців 2018 року зменшено споживання енергетичних ресурсів в порівнянні з 2017 роком: газу на 7%, електроенергії на 3% та холодної води на 12%.
- Активно проводиться інформаційно-просвітницька робота серед населення, в жовтні проведені Дні сталої енергії (семінари, форуми, конкурси серед учнівської молоді та дошкільнят, залучено місцеві ЗМІ, виготовлено інформаційну продукцію з енергетичним логотипом міста).
- Розроблено Положення про матеріальне стимулювання ощадного використання (економію) паливно-енергетичних ресурсів в закладах бюджетної сфери міста та загальноміську програму енергоефективності.
Підприємництво та регуляторна політика
- У місті діють 310 середніх і малих підприємств та 2360 фізичних осіб-підприємців.
- Працює механізм відшкодування з міського бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації бізнес-проектів. Але із-за пасивності підприємців, лише 2 проекти було подано на конкурс та по 1 проводилось відшкодування (ТОВ «Оріон-грін», вирощування зелених насаджень, ландшафт територій).
- Проведено міський конкурс «Кращий підприємець року». Переможці обласного конкурсу: МП «Лібава ЛТД», ТОВ «Техрозробка»,
ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал». Подяками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відзначені: ПрАТ «Коростенський завод МДФ», ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія», ПрАТ «Трубний завод «Трубосталь», філія ТОВ «НВО «ОЛДЕМ» Електромеханічний завод.
- Інформаційно-консультативну підтримку підприємців продовжує здійснювати Центр підтримки підприємництва. У співпраці з Коростенським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду, Коростенським управлінням головного управління Державної фіскальної служби, міським центром зайнятості та УПСЗН проведено ряд семінарів для суб’єктів господарювання.
- Проведена регуляторна процедура щодо встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік.
Заробітна плата та зайнятість населення
- Постійно проводиться контроль за станом виплати заробітної плати по місту. На кінець 2018 року заборгованість з виплати заробітної плати становить 2,5 млн. грн., 50% якої належить підприємству банкруту.
- Середня заробітна плата в ІІІ кварталі 2018 року становила 8422 грн., і є найвищою серед інших міст області (111,5% від середнього рівня по регіону).
- Очікується, що за підсумками 2018 року буде створено 208 нових робочих місць та майже 350 фізичних осіб зареєструється підприємцями.
Інше
- Впроваджено новий напрямок роботи: збір та облік інформації про фізичних осіб-власників молодняка великої рогатої худоби з метою отримання ними державної дотації: розроблено Положення, створено комісію, проводяться виїзні обстеження домогосподарств.
- Постійно проводиться оновлення інформації на міському сайті. Розміщуються новини та оголошення.
- В робочому порядку готувались інформації та звіти на ОДА.
- Щоденно ведеться документообіг по управлінню економіки.
Документів |
Всього 2017 р. |
Всього 2018 р. |
Надійшло, всього
В тому числі
1. З Житомирської ОДА
2.Від підприємств та організацій міста
3.Від громадян |
1016
395
494
127 |
1209
404
397
408 |
З них без реєстрації в загальному відділі |
|
|
1. З Житомирської ОДА
2.Від підприємств та організацій міста
3.Від громадян |
4
238
44 |
35
175
322 |
Відправлено, всього
Через загальний відділ
1. На Житомирську ОДА
2.На підприємства та організації міста
3. На звернення від громадян
Через управління економіки
1. На Житомирську ОДА
2.На підприємства та організації міста
3. На звернення від громадян |
1005
430
120
246
64
575
108
391
76 |
1040
564
104
148
312
504
105
363
36 |
Начальник відділу Г.Бабська