Звіт про роботу відділу молоді та спорту за 2020 рік

16.11.2021 89

Звіт про роботу відділу молоді та спорту за 2020 рік

    Інформація

відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту

виконавчого комітету Коростенської міської ради

про стан галузі фізичної культури та спорту (за 2020 рік).

 

За рейтинговими показниками розвитку фізичної культури і спорту місто Коростень вже декілька років займає провідні позиції серед міст та районів Житомирської області. Але наше місто знають як спортивне  не тільки в області, а й за її межами.

Завдяки зусиллям міської влади щодо збереження, реконструкції та розбудови мережі спортивних споруд, у місті функціонує 2 стадіони, фізкультурно-оздоровчий комплекс, 20 спортзалів, 67 спортивних майданчиків (13 із штучним покриттям).

На стадіоні „Спартак” проводяться матчі чемпіонату Житомирської області та чемпіонату України з футболу. З метою завершення реконструкції стадіону „Спартак” проведено оновлення майданчиків для ігрових видів спорту, що знаходяться на території стадіону (майданчики для міні-футболу, волейболу, баскетболу та тенісний корт), проведено реконструкцію футбольного поля та будівництво легкоатлетичної доріжки із штучним покриттям. На базі фізкультурно-оздоровчого комплексу стадіону „Спартак” проводяться змагання обласного та всеукраїнського рівня з різних видів спорту, обласні галузеві Спартакіади, навчально-тренувальні збори. У фізкультурно-оздоровчому комплексі працюють групи з настільного тенісу, важкої атлетики, бодібілдингу, спортивної аеробіки, шейпінгу та йоги. Стадіон ,,Спартак” є єдиною спорудою в Житомирській області, яка пройшла ліцензування для проведення ігор чемпіонату України з футболу.

У місті збережена мережа клубів спортивної спрямованості у загальноосвітніх навчальних закладах та за місцем проживання. Так для організації занять з різних видів спорту працюють клуби в усіх школах міста та 8 підліткових клубів. Це клуби „Факел”, „Ровесник”, „Юність”, „Кристал”, „Сузір’я”, „Витязь”, „Орбіта” та „Олімпієць”. Працює комунальна організація „Коростенський міський центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”, якій підпорядковані усі підліткові клуби міста. За результатами роботи Коростенський міський ЦФЗН „Спорт для всіх” визнано одним з кращих в Житомирській області.

У місті працює  Коростенська дитячо-юнацька спортивна школа, де є відділення з таких видів спорту як легка атлетика, волейбол, баскетбол та футбол. Загальна кількість вихованців школи у 2020-2021 навчальному році складає 665 осіб. У 2020 році у Коростенській ДЮСШ було відкрито відділення з видів спорту для осіб з інвалідністю, визнаних в Україні. Працюють Коростенська філія Житомирської ДЮСШ з боротьби, відділення дзюдо ДЮСШ ,,Динамовець” Житомирської обласної організації ФСТ ,,Динамо”, відділення легкої атлетики КДЮСШ Житомирської обласної організації ФСТ ,,Колос”, групи ОДЮСШ з хокею на траві, групи з хокею на траві КДЮСШ Житомирської обласної організації ФСТ ,,Спартак” та з голболу Житомирської обласної ДЮСШ центру ,,Інваспорт”.

Діють спортивний клуб з хокею на траві „Політехнік”, футбольний клуб ФК ,,Мал”, п’ять клубів карате: „Спартак”, „Сінгітай”, „Сін-Сьобу”, „Саторі” та „Скеля”. Працює Коростенська міська федерація кіокушинкай карате. Проводять заняття Коростенський міський осередок Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств, боксерські клуби „Ринг” та ,,Удар”, клуби бально-спортивного танцю „Візаві” та „Мрія”, танцювальна студія „Форма”, ,,Житомирська обласна федерація черліденгу”. Функціонують баскетбольний клуб ,,Коростень”, мотоклуб ,,Адреналін”, клуб історичного фехтування ,,Айна Бера”, СОК ,,Олімп” (дзюдо), ,,Асоціація футзалу Коростеня”, ,,Коростенська футбольна спілка”, ,,Коростенська федерація волейболу”, ,,Коптер Клуб Коростень” та клуб ,,Сапсан файтер” (бойові мистецтва). У 2019 році зареєстровані нові громадські організації ,,Майстри рукопашного бою Коростенщини”, ,,Коростенська федерація волейболу”, ,,Коростенська тенісна школа ,,СЕТ”, ,,Футбольний клуб ,,Чемпіон”,  ,,Коростенська футбольна школа” та ,,Коростенська федерація настільного тенісу”. Працюють фітнес-клуб ,,Формула” та тренажерні зали ,,Каро” і ,,Вітамін”. У 2019 році відкрився новий фітнес-клуб ,,SportDE” та новий спортивний комплекс ,,Мал”. У 2020 році зареєстровано нову громадську організацію – спортивний клуб з армспорту ,,Добриня”. Також у 2020 році зареєстрова громадська організація ,,Кіберспорт Житомирщини”,  відокремлений підрозділ громадської організації ,,Всеураїнська федерація пляжної боротьби України” в Житомирській області та Житомирська обласна філія громадської організації ,,Всеукраїнська федерація тотал файту”.  Послуги, що надаються цими закладами, є доступними для всіх мешканців міста.

Коростень пишається досягненнями своїх спортсменів. Найбільш визначними подіями та спортивними досягненнями за 2020 рік стало те, що:

– ХК „Політехнік” став бронзовим призером чемпіонату України з хокею на траві серед чоловічих команд вищої ліги, бронзовим призером зимового чемпіонату України з хокею на траві серед чоловічих команд та бронзовим призером Кубку України з хокею на траві серед чоловічих команд.

– БК ,,Коростень” бере участь у чемпіонаті України з баскетболу серед чоловічих команд І ліги.

–  Вихованці ХК ,,Політехнік” стали переможцями чемпіонату України з хокею на траві у приміщенні серед юнаків 2010/2011 років народження та чемпіонату України серед юнаків 2009/2010 років народження.

– Вихованка відділення легкої атлетики Коростенської ДЮСШ Якухно Анна здобула ІІІ місце на чемпіонаті України з легкоатлетичного двоборства у приміщенні серед юнаків та дівчат 2005/2006 років народження (з бігу на дистанції 400м + 200м).

– Вихованець боксерського клубу ,,Ринг” Денисов Володимир, змагаючись у ваговій категорії 54кг, посів ІІ місце на зональному чемпіонаті України з боксу серед юнаків 2006/2007 років народження.

– Вихованець відділення легкої атлетики КДЮСШ Житомирської обласної організації ФСТ ,,Колос” Суслов Павло здобув ІІ місце на чемпіонаті України зі спортивної ходьби (дистанція 10000м) та потрапив до резерву збірної команди України.

– Спортсмен Невмержицький Богдан став чемпіоном України з армспорту, здобувши І місце у змаганнях на праву руку (вагова категорія 90кг).

– Команда міста Коростеня виборола ІІІ місце у чемпіонаті України з футзалу серед ветеранських команд (45+).

– Вихованка відділення легкої атлетики Коростенської ДЮСШ Якухно Анна з бігу на дистанції 400м та естафетного бігу виборола ІІ місце на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків 2003 року народження та молодших, також на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед ДЮСШ і СДЮСШОР з бігу на дистанції 400м – ІІІ місце та І місце з естафетного бігу; виступаючи в складі збірної команди Житомирської області у змаганнях з естафетного бігу 4*400м, здобула срібну нагороду на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів, на командному чемпіонаті України з легкої атлетики здобула І місце з бігу на дистанції 400м, та І місце з  естафетного бігу.

– Вихованка відділення легкої атлетики Коростенської ДЮСШ Полянівська Яна ІІІ місце з бігу на дистанції 800м на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків 2003 року народження та молодших та ІІ місце на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед ДЮСШ і СДЮСШОР.

– Вихованка відділення легкої атлетики Коростенської ДЮСШ Каленська Єва на командному чемпіонаті України з легкої атлетики здобула І місце з  естафетного бігу.

– Вихованка Коростенської філії Житомирської ДЮСШ з боротьби Бардачевська Ангеліна ІІІ місце у ваговій категорії 43кг на чемпіонаті України з вільної боротьби серед кадетів та І місце на чемпіонаті України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих.

– Вихованець відділення легкої атлетики Коростенської ДЮСШ Ейсмонт Артур на чемпіонаті України з легкоатлетичного чотириборства серед юнаків 2007/2008 років народження здобув І місце.

– Команда ХК ,,Політехнік-Старт” у чемпіонаті України з хокею на траві серед юнаків 2007/2008 років народження виборола ІІІ місце.

– Команда ФК ,,Мал” стала срібним призером чемпіонату Житомирської області з футболу серед чоловічих команд.

– Керівник спортивного клубу ,,Саторі” Берковський Юрій у змаганнях Кубку України з карате С.K.I.Ф. виборов ІІ місце (ката 40-49 років).

– Вихованець спортивного клубу ,,Добриня” Андрієнко Тимофій у чемпіонаті України з армспорту серед юнаків, юніорів та молоді виборов ІІІ місце на ліву руку (вагова категорія до 50кг).

– БК ,,Коростень” отримав кубок та медалі за І місце у груповому етапі чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд І ліги сезону 2019/2020 року.

– У чемпіонаті України з хокею на траві серед юнаків 2005/2006 років народження ХК ,,Політехнік-Старт – 1” став срібним призером.

– вихованка Коростенської філії Житомирської ДЮСШ з боротьби Дорошенко Ірина у змаганнях Кубку України з боротьби вільної серед чоловіків та жінок, присвячені видатним українським борцям та тренерам виборола ІІІ місце у ваговій категорії 50кг.

– Стаховський Денис у чемпіонаті України з чоловічого бодібілдингу здобув ІІ місце у ваговій категорії до 80кг.

– Вихованець спортивного клубу ,,Сапсан файтер” Рафальський Роман (вагова категорія 77кг)  у чемпіонаті України з бойового мистецтва комбат самозахисту ІСО у розділі ,,К-1” виборов – І місце.

– Вихованець спортивного клубу ,,Сапсан файтер” Стретович Олексій (вагова категорія 94кг)  у чемпіонаті України з бойового мистецтва комбат самозахисту ІСО у розділі ,,К-1” отримав – ІІ місце.

– Вихованець спортивного клубу ,,Сапсан файтер” Бовсунівський Максим (вагова категорія 61кг) у чемпіонаті України з бойового мистецтва комбат самозахисту ІСО у розділі ,,Лоукик” виборов – ІІ місце.

– Вихованці клубу карате ,,Сінгітай” у чемпіонат України з карате JKS (виступаючи у розділах ката та куміте, вибороли 4 золотих, 3 срібних та 6 бронзових медалей).

 

Результати участі спортсменів міста у обласних та всеукраїнських змаганнях.

  • Участь у Всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики ,,Кубок Поділля” (І місце з бігу на дистанції 60м та 200м, ІІ місце з бігу на дистанції 800м та 1500м, ІІІ місце з бігу на дистанції 1500м та стрибки в довжину).
  • Участь у ХХV Всеукраїнських змаганнях з легкої атлетки у приміщенні серед юнаків та дівчат ,,Різдвяні старти” (ІІІ місце на дистанції 5000м).
  • Участь у Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед кадетів та кадеток, присвяченому пам’яті заслуженого тренера України Дуная Л.О. (ІІІ місце у ваговій категорії 43кг).
  • Участь у Кубку Житомирської області з волейболу серед чоловіків (ІІ місце).
  • Участь у чемпіонаті Житомирської області з легкої атлетики серед дорослих та юнаків 2003/2006 років народження у приміщенні (І місце з бігу на дистанції 300м, І місце зі стрибків в довжину, ІІ місце: з бігу на дистанції 60м, з бігу на дистанції 500м, з бігу на дистанції 2000м, зі стрибків в довжину (4 особи), зі спортивної ходьби на дистанції 2 000м).
  • Участь у Відкритому чемпіонаті міста Києва з кікбоксингу WKA (І та ІІІ місця у розділі ,,К-1”).
  • Участь у ХХІІІ-му Міжнародному турнірі з індорхокею серед юнаків 2007 року народження та молодших, присвяченому пам’яті Адама Філемоновича (ІІІ місце).
  • Участь у Відкритому Всеукраїнському турнірі з дзюдо серед юнаків та дівчат 2003/2005 років народження (ІІ місце у ваговій категорії 73кг, VIІI місце у ваговій категорія 42кг).
  • Участь у чемпіонаті України з хокею на траві у приміщенні серед чоловічих команд (ІІІ місце).
  • Участь у чемпіонаті України з футзалу серед юнаків 2008/2009 років народження (V місце в підгрупі).
  • Участь у Всеукраїнському турнірі з міні-футболу серед юнаків 2010 року народження (ІІ місце).
  • Участь у зимовому чемпіонаті України зі спортивної ходьби (ІI місце на дистанції 10000м).
  • Участь у чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків 2003 року народження та молодших (VIІ місце з бігу на дистанції 200м, V місце з естафетного бігу, ІХ місце з бігу з перешкодами на дистанції 2000м).
  • Участь у Відкритому чемпіонаті міста Житомира з боксу серед юнаків 2006/2007 років народження (І місце – вагові категорії 44кг, 50кг, 52кг, 64кг, 64кг, ІІ місце – вагові категорії 34кг та 46кг, ІІІ місце – вагові категорії 32кг, 36кг, 40кг, 50кг).
  • Участь у чемпіонаті Житомирської області з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2003/2006 років народження, чоловіків та жінок 1997/2001 років народження (І місце – 4 спортсмени, ІІ місце – 4 спортсмени, ІІІ місце – 6 спортсменів).
  • Участь у ІІІ Всеукраїнському турнірі з греко-римської та вільної боротьби на призи ГО ,,Сарненська районна федерація греко-римської та вільної боротьби” (І місце у ваговій категорії 46кг, ІІ місце у ваговій категорії 57кг, ІІІ місце у ваговій категорії 46кг та 50кг).
  • Участь у чемпіонаті Житомирської області з армспорту серед чоловіків та жінок (І місце – вагові категорії 65кг, до 85кг, 100кг, ІІ місце – вагова категорія 65кг, до 80кг, ІІІ місце – вагова категорія до 80кг).
  • Участь у чемпіонаті України з хокею на траві у приміщенні серед юнаків 2004/2005 років народження (VII місце).
  • Участь у чемпіонаті Житомирської області з легкоатлетичного двоборства у приміщенні серед юнаків та дівчат 2005/2006 років народження (І місце з бігу на дистанції 60м, 60м, 400м, спортивна ходьба на дистанції 1000м; ІІ місце з бігу на дистанції 60м, 60м, 60м, 60м, 200м, 200м, 400м, спортивна ходьба на дистанції 1000м, спортивна ходьба на дистанції 1000м; ІІІ місце з бігу на дистанції 60м, 200м, 400м).
  • Участь у Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед дівчат (І місце у ваговій категорії 54кг, ІІІ місце – у вагових категоріях 46кг, 54кг).
  • Участь у чемпіонаті України з боксу серед юнаків 2006/2007 років народження (ІІ місце у ваговій категорії 54кг).
  • Участь у чемпіонаті України з легкоатлетичного двоборства у приміщенні серед юнаків та дівчат 2005/2006 років народження (ІІІ місце з бігу на дистанції 400м + 200м).
  • Участь у чемпіонаті України з хокею на траві у приміщенні серед юнаків 2006/2007 років народження (ІV місце).
  • Участь у чемпіонаті України з хокею на траві у приміщенні серед юнаків 2010/2011 років народження (І місце).
  • Участь у Відкритому всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2004/2005 років народження, присвяченому пам’яті майстра спорту міжнародного класу, чемпіона світу та Європи, володаря Кубку світу Ігоря Первачука (ІІІ місце у ваговій категорії 46кг, 52кг).
  • Участь у чемпіонаті України з армспорту серед чоловіків та жінок (серед чоловіків у ваговій категорії 90кг – І місце у змаганнях правою рукою та VІ місце у змаганнях лівою рукою, серед ветеранів 40+ – І місце на праву та ліву руки, вагова категорія 80кг – V місце на ліву руку).
  • Участь у чемпіонаті України з футзалу серед ветеранських команд (45+) (ІІІ місце).
  • Участь у  Відкритому зимовому Кубку міста Житомира з футболу 2020 року (IV місце).
  • Участь у чемпіонаті України з хокею на траві серед чоловічих команд вищої ліги (ІІІ місце).
  • Участь у чемпіонаті Житомирської області з легкої атлетики серед дорослих та юніорів (І місце біг на дистанції 400м та стрибки в довжину, ІІ місце біг на дистанції 800м, ІІІ місце біг на дистанції 3000м, стрибки в довжину та естафетного бігу серед дівчат 4*400м).
  • Участь у чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів (ІІ місце з естафетного бігу 4*400м, V місце з естафетного бігу 4*100м, Х місце біг на дистанції 800м, біг на дистанції 800м, 1500м – Х та ХІІ місце).
  • Участь у Кубку України з хокею на траві серед чоловічих команд (ІІІ місце).
  • Участь у чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків 2003 року народження та молодших (ІІ місце бігу на дистанції 400м та естафетного бігу, ІІІ місце біг на дистанції 800м, V місце біг з перешкодами на дистанції 2000м, ХІІ місце біг на дистанції 800м, VІІ місце спортивна ходьба на дистанції 3000м, Х та ХІ місце спортивна ходьба на дистанції 5000м).
  • Участь у чемпіонаті України з вільної боротьби серед кадетів (ІІ місце вагова категорія 43кг та IV місце вагова категорія 46кг).
  • Участь у чемпіонаті України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих (І місце у ваговій категорії до 45кг).
  • Участь у чемпіонаті України з хокею на траві серед юнаків 2009/2010 років народження (І місце).
  • Участь у командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед ДЮСШ і СДЮСШОР (ІІІ місце біг на дистанції 400м, І місце з естафетного бігу, V місце біг з перешкодами на дистанції 2000м, ХІІ місце стрибки в довжину).
  • Участь у чемпіонаті України з легкоатлетичного чотириборства серед юнаків 2007/2008 років народження (І місце).
  • Участь у чемпіонаті України з хокею на траві серед юнаків 2007/2008 років народження (ІІІ місце).
  • Участь у Всеукраїнський турнір з вільної боротьби, присвячений річниці з дня народження Романа Шухевича (І місце у ваговій категорії 44кг, І місце у ваговій категорії 46кг та ІІІ місце у ваговій категорії 50кг).
  • Участь у чемпіонаті Житомирської області з волейболу серед дівчат 2007 року народження та молодших (ІІ місце).
  • Участь у Відкритому турнірі з греко-римської боротьби серед кадетів, молодших юнаків та дівчат ,,KHARKIV OPEN – 2020” (І місце – вагова категорія 50кг та І місце – вагова категорія 57кг).
  • Участь у змаганнях Кубку України з армспорту (ІV мiсце у змаганнях на ліву руку у ваговій категорії 90кг).
  • Участь у чемпіонаті Житомирської області з карате С.К.І.Ф. (І місце – 11, ІІ місце – 10 та ІІІ місце – 9).
  • Участь у Кубку Вінницької області з легкої атлетики у приміщенні (І місце – біг на дистанції 400м, ІІІ місце – біг на дистанції 200м).
  • Участь у чемпіонаті Житомирської області з футболу серед чоловічих команд (ІІ місце).
  • Участь у змаганнях Кубку України з карате С.K.I.Ф. (ката 40-49 років – ІІ місце).
  • Участь у чемпіонаті України з армспорту серед юнаків, юніорів та молоді (вагова категорія до 50кг – ІІІ місце на ліву руку).
  • БК ,,Коростень” отримав кубок та медалі за І місце у груповому етапі чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд І ліги сезону 2019/2020 року.
  • Участь у чемпіонаті України з хокею на траві серед юнаків 2005/2006 років народження (ІІ місце – ХК ,,Політехнік-Старт – 1”).
  • Участь у змаганнях Кубку України з боротьби вільної серед чоловіків та жінок, присвячені видатним українським борцям та тренерам (ІІІ місце у ваговій категорії 50кг).
  • Участь у командному чемпіонаті України з легкої атлетики та чемпіонаті України зі спортивної ходьби серед юнаків 2005 року народження та молодших (біг на дистанції 400м, естафетний біг – І місце).
  • Участь у чемпіонаті України з чоловічого бодібілдингу (ІІ місце у ваговій категорії до 80кг).
  • Участь у чемпіонаті України з бойового мистецтва комбат самозахисту ІСО (розділ ,,К-1” вагова категорія 77кг – І місце, вагова категорія 94кг – ІІ місце, розділ ,,Лоукик” вагова категорія 61кг – ІІ місце).
  • Участь у чемпіонат України з карате JKS (виступаючи у розділах ката та куміте, вибороли 4 золотих, 3 срібних та 6 бронзових медалей).

Станом на 01.01.2021р. відділом у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту було забезпечено проведення 155 спортивних заходів.

У тому числі :

– організовано та проведено 8 міських змагань з різних видів спорту,

– забезпечено участь спортсменів міста у 36 обласних, 61 всеукраїнських та міжнародних змаганнях та у 15 турнірах різних рівнів. Проведено 35 навчально-тренувальних зборів.

У місті були проведені Зимовий чемпіонат міста з футзалу серед чоловічих команд ,,Бізнес-ліга”; Новорічні та Різдвяні заходи у підліткових клубах міста; ігри чемпіонату України з хокею на траві у приміщенні серед юнаків та дівчат у різних вікових групах; змагання Спартакіади школярів міста Коростеня 2019-2020 навчального року; зональні змагання Гімназіади Житомирщини 2019-2020 навчального року; ігри чемпіонату України  з баскетболу серед чоловічих команд І ліги; Відкритий турнір з міні-футболу серед юнаків ,,Кубок Мала” у різних вікових категоріях; ігри чемпіонату України з футзалу серед дівчат 2003/2004 років народження та 2006/2007 років народження (І ліга); змагання з волейболу серед школярів північних районів Житомирської області та міста Коростеня на Кубок В.Селезньова; онлайн-опитування щодо вибору місця для будівництва скейтпарку; конкурс ,,Карантин – спортивним досягненням не перешкода!!!”; І-ий Відкритий турнір з баскетболу серед чоловічих команд на призи почесного громадянина м.Коростеня Хошаби Ігоря Юрійовича; майстер-клас з тенісу настільного за участю п’ятої та сьомої ракетки всеукраїнського рейтингу; привітання команди ХК ,,Політехнік” з вдалим закінченням сезону; урочистий захід на відзначення Дня фізичної культури і спорту; урочистий захід з нагоди Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня; Відкритий турнір з хокею на траві серед юнаків та дівчат пам’яті Андрія Литвинюка; фотоконкурс ,,Моє улюблене місце для занять спортом”; сімейний конкурс „Тато, мама, я – спортивна сім`я!”.

 

Про проведені заходи на міському інформаційному порталі, сторінках відділу у соціальних мережах ,,Фейсбук” та ,,Інстаграм” було розміщено 724 інформацію та надруковано 33 матеріали у газеті „Іскоростень”.

Підготовлено документи на присвоєння спортивних розрядів: КМС – 9 осіб, І спортивного розряду – 9 осіб, ІІ спортивного розряду – 4 особи, ІІІ спортивного розряду – 7 осіб.

Відповідно до рішення сорок шостої сесії VІ скликання Коростенської міської ради, розпорядженням міського голови № 511 від 26.12.2019р. було встановлено стипендії міського голови кращим спортсменам міста на 2020 рік (11 спортсменам з олімпійських видів спорту та 2 спортсменам з неолімпійських видів спорту).

На сесіях міської ради та засіданнях виконавчого комітету Коростенської міської ради розглядались питання:

– про внесення змін до Програми розвитку фізичної культури і спорту у місті Коростені на 2017-2020 роки;

– про проведення Спортивних ігор серед працівників підприємств, організацій та установ міста Коростеня 2020 року.

На засіданнях координаційної ради з питань фізичної культури та спорту розглядались питання:

– про пропозиції щодо нагородження кращих спортсменів та працівників галузі під час міського щорічного рейтингу ,,Гордість міста – 2019”;

– про внесення змін до Програми розвитку фізичної культури і спорту у місті Коростені на 2017-2020 роки.

У 2020 році відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту здійснює реалізацію Програми розвитку фізичної культури і спорту у місті Коростені на 2017-2020 роки, яка була затверджена рішенням одинадцятої сесії VІІ скликання Коростенської міської ради № 492 від 22.12.2016р. (із змінами).

 

Рішенням одинадцятої сесії Коростенської міської ради VІІ скликання №491 від 22.12.2016р. затверджено Програму „Молодь і родина міста Коростеня” на 2017-2021 роки, відповідно до якої одним з пріоритетних напрямів роботи відділу є реалізація на місцевому рівні державної сімейної та молодіжної політики. В рамках реалізації програми, відділ сприяє забезпеченню організації змістовного дозвілля дітей та молоді в позаурочний час та під час канікул, шляхом залучення їх до занять в гуртках, секціях, підліткових клубах. В місті працює комунальна організація КМЦФЗН „Спорт для всіх”, якій підпорядковані 8 спортивних клубів за місцем проживання: „Факел”, „Ровесник”, „Юність”, „Кристал”, „Сузір’я”, „Витязь”, „Орбіта” та ,,Олімпієць”. Для дітей проводяться розважально-пізнавальні та спортивні заходи, екскурсії. На базі клубу „Юність” функціонує „Коптер Клуб Коростень” – креативний простір для юнацтва, зокрема для дітей-переселенців зі Сходу України.

З метою організації зайнятості дітей та молоді, розвитку їх здібностей в місті працюють  Школа мистецтв, центр позашкільної освіти, спортивні клуби та секції, 2 стадіони, 20 спортзалів, 67 спортивних майданчиків (9 із штучним покриттям), працює дитячо-юнацька спортивна школа, фізкультурно-оздоровчий комплекс.

З міського бюджету на проведення оздоровчої кампанії для дітей м.Коростеня у 2020 році виділено 2488,8 тисяч гривень, за які заплановано придбати придбано 320 путівок в дитячі оздоровчі заклади Заходу та Півдня України. Однак, в зв’язку з дією карантинних заходів на усій території України щонайменше до 31.07.2020 р., заплановано закупити 90 путівок в ДОЗ „Веселка” ПП „ЮГ-СК” (Херсонська обл.).

Станом на 01.10.2020р. до відділу звернулись 424 особи щодо внесення інформації про дітей в базу даних для оздоровлення/відпочинку в 2020 році.

З метою забезпечення перевезення дітей до місць відпочинку і у зворотному напрямку (автомобільним транспортом) з міського бюджету було виділено 165 тисяч гривень.

Станом на 01.07.2020р. в м.Коростені проведено такі основні заходи національно-патріотичної спрямованості:

– урочисті заходи до Дня Соборності України „День соборності. Від соборності до єдності української нації” (22.01.2020р.);

– мітинг з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15.02.2020р.);

– вечір-спомин „Янголи на білих крилах” (20.02.2020р.);

– вшанування пам’яті загиблих Героїв в період Революції Гідності (20.02.2020р.);

– патріотичний діалог „Роздуми про національну честь і гідність” (21.02.2020р.);

– урочисті заходи з нагоди 206-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка (09.03.2020р.).

У вирішенні молодіжних проблем відділи тісно співпрацюють з місцевими осередками громадських організацій, в тому числі дитячих і молодіжних, релігійними конфесіями, вищими і середніми навчальними закладами, Радою керівників підприємств міста, іншими підприємствами, організаціями, установами. У місті Коростені проводяться заходи щодо роз’яснення чинного законодавства з гендерних питань та законодавства, що регулює правове становище жінок і чоловіків в Україні. Так, у спортивних клубах КМЦФЗН „Спорт для всіх” проведений конкурс малюнків „Ні! Насильству в сім’ї”. Крім того, в приміщеннях спортивних клубів функціонували виставки тематичної літератури з питань попередження домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення, відповідального батьківства.

Крім того, надавалась  організаційно-методична  допомога  керівникам спортивних клубів КМЦФЗН „Спорт для всіх” у проведенні заходів. Протягом звітного періоду проведено:

02.01.2020р. – новорічні змагання для дітей на базі СК „Сузір`я”;

03.01.2020р. – новорічне свято для дітей на базі СК „Юність”;

04.01.2020р. – новорічне свято для дітей на базі СК „Орбіта”;

05.01.2020р. – турнір з настільного тенісу серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

08.01.2020р. – спортивно-масовий захід „П’ятиборці” серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

08.01.2020р. – турнір з настільного тенісу на першість мікрорайону „Київська” серед учнів НВК №12 на базі СК „Орбіта”;

09.01.2020р. – змагання з настільного футболу серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

10.01.2020р. – новорічна вікторина серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

11.01.2020р. – змагання з шашок серед вихованців спортивних клубів міста на базі СК „Юність”;

14.01.2020р. – турнір з настільного тенісу на першість мікрорайону „Черемушки” на базі СК „Кристал”;

15.01.2020р. – турнір з шашок на першість мікрорайону „Київська” серед учнів НВК №12 на базі СК „Орбіта”;

18.01.2020р. – турнір з настільного тенісу на першість мікрорайону „Київська” серед дорослого населення на базі СК „Орбіта”;

18.01.2020р. – змагання з настільного тенісу серед відвідувачів СК „Олімпієць”;

22.01.2020р. – змагання з важкої атлетики на першість мікрорайону „Київська” на базі СК „Орбіта”;

25.01.2020р. – змагання з настільного тенісу серед вихованців спортивних клубів міста на базі СК „Юність”;

29.01.2020р. – силові змагання на першість мікрорайону „Черемушки”  на базі СК „Кристал”;

29.01.2020р. – турнір з шашок на першість мікрорайону „Київська” серед дорослого населення на базі СК „Орбіта”;

25.01-15.02.2020р. – традиційний турнір на першість СК „Витязь” серед шахістів мікрорайону;

01.02-15.02.2020р. – традиційний турнір „Зима-2020” на першість СК „Витязь” серед шахістів мікрорайону.

01.02.2020р. – турнір з настільного тенісу на першість мікрорайону „Київська” серед дорослого населення на базі СК „Орбіта”;

06.02.2020р. – турнір з настільного тенісу на першість мікрорайону „Київська” серед учнів НВК №12 на базі СК „Орбіта”;

07.02.2020р. – „Весела естафета” серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

08.02.2020р. – турнір з настільного тенісу серед команд спортивних клубів на базі СК „Юність”;

12.02.2020р. – турнір з настільного тенісу на першість мікрорайону „Черемушки” на базі СК „Кристал”;

14.02.2020р. – фізкультурно-розважальне свято до Дня святого Валентина серед учнів НВК №12 на базі СК „Орбіта”;

15.02.2020р. – спортивно-розважальний захід „Силачі” серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

15.02.2020р .- змагання з дартсу на першість СК „Олімпієць”;

19.02.2020р. – турнір з шашок і шахів на першість мікрорайону „Київська” серед учнів НВК №12 на базі СК „Орбіта”;

19.02.2020р. – силові змагання на першість мікрорайону „Черемушки”  на базі СК „Кристал”;

22.02.2020р. – турнір з шахів і шашок серед команд спортивних клубів на базі СК „Орбіта”;

27.02.2020р. – турнір з шахів і шашок на першість мікрорайону „Київська” серед дорослого населення на базі СК „Орбіта”;

28.02.2020р. – змагання з настільного футболу серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

04.03.2020р. – турнір з настільного тенісу на першість мікрорайону „Київська” серед учнів НВК №12 на базі СК „Орбіта”;

04.03.2020р. – змагання з настільного тенісу серед школярів старших класів на першість СК „Олімпієць”;

06.03.2020р. – фізкультурно-розважальне свято серед учнів НВК №12, присвячене Міжнародному жіночому дню, на базі СК „Орбіта”;

07.03.2020р. – турнір з шахів і шашок серед команд спортивних клубів на базі СК „Орбіта”;

10.03.2020р. – змагання з настільного футболу серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

11.03.2020р. – турнір з шашок і шахів на першість мікрорайону „Київська” серед учнів НВК №12 на базі СК „Орбіта”;

11.03.2020р. – просвітницька бесіда: „Захисти себе від коронавірусу” на базі СК „Факел”;

13.03.2020р. –змагання з настільного тенісу на першість мікрорайону „Черемушки”  на базі СК „Кристал”;

14.03.2020р. – змагання з настільного тенісу серед відвідувачів СК „Юність”;

14.03.2020р. – змагання з настільного футболу серед відвідувачів СК „Сузір`я”;

14.03.2020р. – турнір з настільного тенісу на першість мікрорайону „Київська” серед дорослого населення на базі СК „Орбіта”;

14.03.2020р. – змагання з дартсу серед школярів молодших класів на першість СК „Олімпієць”.

01.07.2020р. – змагання з тенісу настільного серед команд клубів та мікрорайонів міста.

03.07.2020р. – змагання з шашок та шахів на першість серед команд клубів та мікрорайонів міста.

04.07.2020р. – змагання з міні-футболу серед команд клубів та мікрорайонів міста.

З 08 по 17 липня проводилась робота по облаштуванню спортивних споруд та фарбування спортивних майданчиків.

1.08.2020р. – турнір з міні-футболу серед міських команд на першість мікрорайону Київський.

07.08.2020р. – турнір з настільного тенісу серед дорослих на першість мікрорайону Київський.

11.08.2020р. – турніри з шахів та шашок серед дорослих на першість мікрорайону Київський.

20.08.2020р. – змагання з настільного футболу серед дітей.

22.08.2020р. – змагання міні-футболу серед команд спортивних клубів ЦФЗН ,,Спорт для всіх”.

01.09.2020р. –  ,,День відкритих дверей” для жителів мікрорайону.

12.09.2020р. – фізкультурно-розважальний захід серед відвідувачів клубу, присвячений Дню фізичної культури та спорту України.

 

Після послаблення карантинних заходів, протягом червня 2020 року робота клубів здійснювалась з дотриманням протиепідемічних заходів, масові змагання не проводяться.

З  метою  попередження  таких  негативних  явищ  в  суспільстві, як ксенофобія, расова та етнічна дискримінація, постійно здійснюється вивчення причин ксенофобії, расизму та етнічної дискримінації в суспільстві, особливо серед підлітків та молоді. В спортивних клубах міста періодично проводяться відповідні профілактичні бесіди. Питання щодо просвітницької роботи з попередження поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей, учнівської та студентської молоді розглядались на засіданнях комісії з питань сприяння дотримання законодавства про свободу совісті та релігійних організацій.

Продовжується робота щодо підготовки документів для подання на присвоєння почесного звання України ,,Мати-героїня”. Відповідне звання присвоєно 139 коростенкам.

Станом на 01.10.2020р. у місті зареєстровані 528 багатодітних родин, в яких виховуються 1746 дітей. Видано 1024 посвідчень батьків та 2350 посвідчень дитини з  багатодітної родини.

Виконувались заходи з реалізації в місті державної політики щодо підтримки сім`ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми.

Станом на 01.07.2020р. опрацьовано 1 повідомлення служби у справах дітей щодо вчинення домашнього насильства щодо 3 дітей, з’ясовані обставини вчинення насильства в сім`ї, дітям надано необхідну допомогу.

10.06.2020р. – участь в онлайн-засіданні обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству.

19.06.2020р. – онлайн-вітання з Днем батька (відеолистівка та висвітлення малюнків юних коростенців, які привітали свої татусів).

01-19.06.2020р. – участь в обласному онлайн-конкурсі, який проводить Департамент праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА (формування заявок та оформлення робіт 6 учасників).

Крім того, до Дня молоді проведено фотоконкурс „Коростень очима молодих” та створено відеофлешмоб з привітаннями від організацій, які працюють з молоддю.

Відділом проводиться певна робота, спрямована на профілактику наркоманії, ВІЛ-інфекції/СНІДУ. Так, в спортивних клубах міста розміщені інформаційні стенди відповідної тематики, систематично проводяться профілактичні бесіди. Крім того, підписані договори про співпрацю з ВБФ ,,Оазис життя” та НХЦ ,,Перемога”, з якими проводяться спільні заходи, спрямовані на профілактику негативних явищ в молодіжному середовищі та популяризацію здорового способу життя.

 

Начальник відділу у справах сім’ї,

молоді, фізичної культури та спорту                                            Черних О.В.

Документи за типом
Чат-бот Гаряча лінія