Про затвердження Порядку організації виїзної торгівлі та виставкової діяльності у м. Коростені і оплати за її провадження

08.02.2023 243

Про затвердження Порядку організації виїзної торгівлі та виставкової діяльності у м. Коростені і оплати за її провадження

РІШЕННЯ

сьома  сесія VІІ скликання

 

від  23.06.2016 р. № 245

 

Про затвердження  Порядку організації

виїзної торгівлі  та виставкової діяльності

у м. Коростені і оплати за її провадження

 

З метою встановлення єдиного порядку для  суб’єктів господарювання всіх форм власності та громадян, що здійснюють  виїзну торгівлю та виставкову діяльність у м. Коростені,  відповідно  до п. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-ІV, Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-V, Порядку провадження торговельної діяльності та правил  торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006р. № 833), Правил   роботи дрібно роздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.09.96 № 369  та зареєстрованих Міністерством юстиції України від 23.07.1996 № 372/1397, Єдиними правилами ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правилами користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 № 198, розпорядженням  Кабінету Міністрів України «Питання проведення продовольчих ярмарків» № 516-р від 13.05.2009р., наказом  Міністерства  фінансів України   03.09.2013  № 787 «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», керуючись п. 44 ст.26, ст.25  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»   міська рада,

 

ВИРІШИЛА :

 

  1. Затвердити Порядок  організації виїзної торгівлі та виставкової діяльності у м. Коростені і оплати за її провадження (  Додаток  додаться).

 

2.Відділу інформаційного забезпечення ради рішення Коростенської міської ради  «Про затвердження  Порядку організації виїзної торгівлі  та виставкової діяльності у м. Коростені і оплати за її провадження» оприлюднити в друкованих засобах масової інформації та на офіційному сайті міста  у десятиденний термін з дня його прийняття.

3.Контроль за виконанням рішення  покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, економіки та комунальної власності.

4.Рішення набуває чинності з моменту його оприлюднення.

5.Вважати таким, що втратило чинність, рішення міської ради (тридцять третя сесія V скликання) від 04.08.2009 р. № 5 «Про затвердження Положення  про порядок здійснення  сезонної торгівлі у місті  Коростені та оплати збору за  провадження одноразової  виїзної (виносної) торгівлі».

 

 

Міський голова                                                                          В. Москаленко

 

 

Секретар міської ради                                                                      В.Вигівський

Заступник міського голови                                                            О. Ясинецький

Начальник управління економіки                                              О. Жилін

Начальник юридичного відділу                                                   Т.Камінська

Начальник фінансового управління                                            Л.Щербанюк

Начальник відділу регулювання торгівлі та

побутового обслуговування                                                             В. Безпалько

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення 7 сесії  Коростенської

міської ради VIІ  скликання

від 23.06.16р. № 245

 

 

Порядок  організації виїзної  торгівлі та виставкової діяльності

у м. Коростені та оплати за її провадження

 

  1. Загальні положення.

1.1 Порядок визначає  вимоги до організації виїзної ( виносної) торгівлі та виставкової діяльності у м. Коростені, поширюється на  суб’єктів господарювання  всіх форм власності та  громадян.

 

1.2.Порядок розроблено відповідно до вимог та норм  закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-ІV, закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-V, Порядку провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006р. № 833, Правил  роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі, затвердженими наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.09.96 № 369  та зареєстрованими Міністерством юстиції України від 23.07.1996 № 372/1397, Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правилами користування ними та охорони, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 № 198, розпорядження  Кабінету Міністрів України «Питання проведення продовольчих ярмарків» № 516-р від 13.05.2009р., земельного законодавства України, наказу  Міністерства  фінансів України  від 03.09.2013  № 787 «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 31.05.1997 № 280/97-ВР (зі змінами та доповненнями).

 

1.3. Виїзна  торгівля є різновидом дрібно – роздрібної торгівлі.

 

1.4. Продаж  товарів під час виїзної  торгівлі здійснюється через засоби пересувної мережі –  автомагазини, автокафе, автовізки, авторозвозки, автоцистерни,  автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні прилавки ) розноски,  лотки, столики;

пункти некапітальної забудови – ларі,  палатки, павільйони  для сезонного продажу товарів, торговельні апарати.

 

1.5. Через дрібно-роздрібну торговельну мережу дозволяється реалізація продовольчих і непродовольчих товарів, яка проводиться згідно з правилами їх продажу.

 

1.6. Торгове  місце – два повні чи  неповні квадратні метри займаної площі.

1.7. Чек, квитанція – офіційний документ, що видається на руки особі чи організації на підтвердження прийому грошей.

 

1.8. Лист – погодження на розміщення об’єкту виїзної торгівлі   – документ, що  дає  право суб’єкту підприємницької діяльності на розміщення об’єкту виїзної торгівлі, проведення  ярмарково-виставкової діяльності. Видається безкоштовно.

 

1.9. Виїзна торгівля –  виїзна (виносна) торгівля, яка активізується у відповідний сезон року:  овочами, фруктами, безалкогольними напоями, морозивом, торгівля шкільним приладдям, хлібом, молоком фермерських господарств, живою рибою, розсадою,  саджанцями , ялинками. Проводиться з автомобілів,  торговельного обладнання, лотків, інших пристроїв, що встановлюється  щоденно  в денний час доби.

 

1.10. Ярмарок — захід, безпосередньо пов’язаний з роздрібною або оптовою торгівлею.

 

1.11. Виставка — це показ (експонування) товарів з метою ознайомлення з  ними  потенційних покупців чи споживачів.

 

2.Умови розміщення об’єктів виїзної торгівлі.

2.1.Сезонна виїзна торгівля прохолодними напоями,   плодоовочевою продукцією  у місті Коростені  здійснюється з травня по листопад. Режим роботи об’єктів сезонної виїзної (виносної) торгівлі – з 8.00 до 21.00 години

2.1.1.Для здійснення сезонної виїзної торгівлі плодоовочевою продукцією визначити наступні місця  :

-вул. Ж. Кудакова,  непарна  сторона,

-вул. Мельника, 16,

-вул. Кірова, 78,

-вул. Пролетарська, 37-39,

-вул. Сосновського, 42-44,

-на розі вул. Кірова та Маяковського ,

-вул. Київська , 9-17,

-вул. Сосновського, 33Г .

2.1.2. Для здійснення сезонної виїзної торгівлі прохолоджуючими напоями, в тому числі квасом та морозивом, визначити  наступні місця :

– по вул.Грушевського,7, 11 , 19,  72,

– на   площі Ленінського комсомолу  біля магазину “Радіотехніка”,

– по вул. Мельника між будинками 16 та 18,

– по вул. Красіна,29  біля магазину  “Єва ”,

– привокзальна площа м. Коростеня ,

– вул. Базарна площа,5  біля рибного павільйону кооперативного ринку.

– вул. Базарна, 4А,

– вул.Сосновського,38 , 44, 46,

– вул. Пролетарська, 37- 39,

– вул. Кірова, 8,  74, 80,

– вул.Красіна,4, поблизу аптеки “Санітас”,

– вул. Жовтнева, 41, поблизу  магазину “Любава”,

– на території, що прилягає до автовокзалу,

– на території, що прилягає до магазину “Новобуд”  по вул. Базарна

площа,

– біля  торговельного майданчика на розі вулиць Кірова та Маяковського.

2.2. Розміщення об’єктів щоденної виїзної торгівлі шкільним приладдям, ялинками, торгівля хлібом, молоком фермерських господарств, розсадою, живою рибою, саджанцями   дозволяється:

-вул. Грушевського, 36-38, 39,70, 72,

-вул. Мельника, 16-18,

-вул. Жовтнева, 41,

-вул.Сосновського, 42-46,

-вул. 1 Травня, 37,

-вул. Кривоноса, 4А,

-вул.Ж. Кудакова, непарна  сторона,

-вул. Щорса, 1-9,

-вул. Київська, 9-17,

-на території, що прилягає до рибного павільйону кооперативного ринку,

-на привокзальній площі міста.

 

2.3. Управління економіки виконавчого комітету Коростенської міської  проводить розподіл місць та видає погодження на розміщення об’єкту виїзної торгівлі згідно отриманих заяв.

 

2.4. Дія цього Порядку не розповсюджується на здійснення  виставково-ярмаркових заходів на території ринків  усіх форм власності, закладів освіти і культури ( окрім парків відпочинку) та промислових підприємств, а також заходів, які організовуються та проводяться громадськими організаціями (об’єднаннями ) з благодійною метою.

 

2.5. Проведення виставкової діяльності (виставок – ярмарків)  за ініціативою виконавчого комітету Коростенської міської ради чи суб’єктів господарювання усіх форм власності  також здійснюється на підставі  погодження, яким визначається місце, термін, час та умови організації і проведення виставково – ярмаркових заходів.

 

2.6.  Реалізація сільськогосподарської продукції  у невеликій кількості, вирощеної у підсобному господарстві, здійснюється   безкоштовно. Для такої  реалізації визначити наступні місця:

-вул. Мельника, 14-18,

-вул. Грушевського, 72,

-вул. Сосновського, 42-44,

-вул. Київська, 9-17,

-вул. Кірова, 80,

привокзальна площа міста.

2.7. Забороняється  розміщення об’єктів виїзної торгівлі:

– біля фасадів  адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників , фонтанів, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення  будинків і декоративного  благоустрою території;

– в охоронних зонах інженерних комунікацій;

– на штучних спорудах ( крім випадків, коли розміщення цих споруд передбачено проектом будівництва або реконструкції, погодженим та затвердженим в установленому порядку);

– ближче ніж 100 метрів до залізничних переїздів.

 

2.8. Під час розміщення виїзної торгівлі не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

 

2.9. Суб’єкти  господарювання – власники об’єктів  виїзної торгівлі при використанні води повинні забезпечити  закрите стікання її в підземні зливостоки.

 

  1. Порядок отримання погоджень на розміщення об’єктів виїзної торгівлі.

 

3.1. Для отримання листа – погодження  на розміщення об’єктів виїзної торгівлі суб’єкт підприємницької діяльності подає до  центру надання адміністративних послуг виконавчого  комітету наступні документи:

– заяву ;

– копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-

підприємців та громадських формувань;

– перелік  товарів, які плануються до продажу;

– копія санітарного паспорта автомобіля (під час торгівлі з

автотранспортних засобів продовольчими товарами).

– копію паспорта та ідентифікаційного коду для фізичних  осіб.

 

3.1.1. Заява може бути надіслана рекомендованим листом, або електронною поштою. Датою надходження заяви вважається дата її реєстрації адміністратором Центру надання адміністративних послуг.

 

3.1.2. Адміністратор Центру надання адміністративних послуг в день отримання реєструє  заяву  та передає у відділ регулювання торгівлі та побутового обслуговування  управління економіки  для розгляду. Термін розгляду  заяви  не має перевищувати   три робочі  дні.

 

3.1.3. Зареєстрований та підписаний лист-погодження  на розміщення об’єктів виїзної торгівлі  видається  адміністратором  центру надання адміністративних послуг   суб’єкту господарювання безкоштовно у порядку, визначеному чинним законодавством.

 

3.1.3.  Центр адміністративних послуг  може  відмовити у  прийняті  заяви, зокрема, з таких причин:

– подання встановленого пакета документів не в повному обсязі;

– виявлення недостовірної інформації в поданих документах;

 

3.1.4. Заявник після отримання відмови та усунення її причин  має право подати заяву повторно.

 

3.2.Всі суб’єкти підприємницької діяльності, які отримали  лист -погодження  на розміщення виїзної  торгівлі, зобов’язані :

облаштувати об’єкт  торгівлі  на ділянці з твердим покриттям;

розмістити об’єкт торгівлі без створення незручностей для руху   пішоходів та автотранспорту;

утримувати об’єкт у належному санітарно-технічному стані;

забезпечити збереження існуючих зелених насаджень;

встановити інформаційну табличку із зазначенням власника, розпорядку роботи, відповідального за санітарний стан;

обладнати місце торгівлі естетично оформленою палаткою та приладдям для збору сміття;

здійснювати щоденне прибирання місця розташування торгівлі та прилеглої території у радіусі 10 (десяти) метрів від неї .

сплатити до міського бюджету кошти за право займати місце для розміщення виїзної торгівлі та надати адміністратору копію розрахункового документу ( чеку або квитанції).

 

3.2.1.Лотки, столи, ємкості з напоями та інші пересувні елементи вуличної торгівлі розміщуються лише на тротуарах завширшки  не менше 5 метрів за межею пішохідної частини. Товар і звільнена від нього тара повинні  складатися на тротуарі поруч із зазначеними пересувними елементами і за межами  його пішохідної частини.

 

3.3. Користування місцями розміщення  об’єктів виїзної торгівлі є платним.  Плата за користування місцем  встановлення об’єкту виїзної торгівлі проводиться  власниками  таких.

 

3.3.1.  Розмір плати за користування місцем встановлення  об’єктів виїзної торгівлі залежить від зовнішніх розмірів їх місця встановлення та місця розташування.   У разі,  якщо строк розміщення  об’єктів виїзної торгівлі  перевищує один  місяць, оплата проводиться за весь період,  перерахуванням коштів  до міського бюджету.

У разі дострокового припинення виїзної торгівлі, якщо кошти проплачені  за один місяць і більше, невикористана частина грошей повертається  відповідно до Порядку  повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

 

3.3.2 За користування місцем для встановлення об’єктів  виїзної  торгівлі справляється плата в розмірі

 

Адреса здійснення діяльності вартість одного торгового місця в день
  вул. Ж. Кудакова  (непарна сторона),

вул. Красіна, 29 (біля магазина « Єва»),

на привокзальній площі міста,

вул. Базарна площа,

вул. Базарна, 4А

 

5, 22 грн.
  вул. Мельника, 16. 16-18 4.88 грн.
  вул. Кірова, 78, 8 4,30 грн.
  вул. Пролетарська, 37-39 4.28 грн.
  вул. Київська, 9-17 4.64 грн.
  вул. Сосновського, 33Г,42-44, 44, 46 4.96 грн
  вул. Грушевського, 7, 11, 19,  72, площа

Ленінського комсомолу

 

5.74 грн
  вул. Жовтнева, 41  (поблизу магазину «Любава») 3.46 грн.
  на розі вулиць Кірова та Маяковського 3.10 грн.
  вул. Кривоноса, 4А 2.70 грн.

 

3.3.3 Розрахунок плати за місце для розміщення   виїзної   торгівля  здійснюється шляхом множення кількості місць займаної площі (торгове  місце –  два повні чи  неповні  квадратні метри займаної площі)  на вартість, зазначену в  пункті   3.3.2. Суб’єкти підприємницької діяльності самостійно здійснюють  таку проплату.

 

3.3.4 Якщо перерахунок коштів за право займати місце для розміщення об’єктів виїзної торгівлі здійснюється  безготівково, за один місяць торгівлі і більше, суб’єкт господарювання зобов’язаний укласти договір на вивіз сміття з КВГП. Копія угоди має знаходитись на робочому місця продавця.  Фактична сума плати за право займати місце під виїзну торгівлю при безготівковому перерахунку коштів зменшується на суму вартості вивозу сміття і обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, та складає :

 

Адреса здійснення діяльності Сума плати за один місяць торгівлі за одне торгове місце.
  вул. Ж. Кудакова  (непарна сторона),

вул. Красіна, 29 (біля магазина « Єва»),

на привокзальній площі міста,

вул. Базарна площа,

вул. Базарна, 4А

 

114,60 грн.

  вул. Мельника, 16. 16-18 104.40 грн.
  вул. Кірова, 78, 8 87.00 грн.
  вул. Пролетарська, 37-39 86.00 грн.
  вул. Київська, 9-17 97.20 грн.
  вул. Сосновського, 33Г,42-44, 44, 46 106.80 грн
  вул. Грушевського, 7, 11, 19,  72, площа

Ленінського комсомолу

 

130.20 грн
  вул. Жовтнева, 41  (поблизу магазину «Любава») 61.80 грн.
  на розі вулиць Кірова та Маяковського 51.00 грн.
  вул. Кривоноса, 4А 39.00 грн.

 

3.3.5 Контроль за розміщенням,  оплатою та  провадженням  щоденної виїзної торгівлі у м. Коростені  забезпечує КУ “Служба   охорони    громадського   порядку міста   Коростеня “Яструб”.

 

  1. Заключні положення.

 

4.1. Лист – погодження  на розміщення об’єктів виїзної торгівлі та виставкової діяльності у м. Коростені  видається  безкоштовно та     дає право на здійснення  діяльності лише у визначеному місці на території м. Коростеня. Якщо  господарська діяльність суб’єкта  здійснюється в кількох територіально відокремлених об’єктах, то  лист-погодження видається на кожний об’єкт.  Лист – погодження  та документ про оплату місця розміщення має  знаходитись по місцю розташування об’єкта  здійснення  торгівлі  в оригіналі.   Набирає чинності з дня  підписання.

 

4.2. У разі порушення суб’єктом підприємницької діяльності  санітарних, екологічних, протипожежних та інших вимог законодавства, термінів та повноти сплати за користування місцем для розміщення об’єктів виїзної торгівлі, погодження може бути  анульоване. Про такі порушення органи місцевого самоврядування повідомляють СЕС, держпожежнагляд, інші правоохоронні та контролюючі органи.

 

 4.3. Скасування дії листа – погодження на розміщення об’єктів виїзної торгівлі та виставкової діяльності у м. Коростені   можливе на підставі подання  віділу регулювання торгівлі та побутового обслуговування  управління економіки про:

систематичні  ( повторно на протязі року) порушення  вимог цього Положення та чинного законодавства суб’єктом господарювання;

винесення Постанови  санітарно-епідемілогічних служб  про закриття об’єкту торгівлі ;

подання органу Державного пожежного нагляду про систематичні порушення правил пожежної безпеки;

надходження обґрунтованої письмової скарги споживачів.

 

  4.4. Поновлення дії листа – погодження об’єкта виїзної торгівлі   проводиться у разі своєчасного усунення порушень, що призвели до призупинення дії погодження.

 

4.5. Рішення про призупинення, скасування,  поновлення дії листа -погодження  розміщення об’єктів виїзної торгівлі та виставкової діяльності у м. Коростені  приймає управління економіки виконавчого комітету Коростенської міської ради .

 

4.6. Дублікат листа-погодження розміщення об’єкта видається за заявою суб’єкта господарювання на  ім’я начальника управління економіки.

 

 4.7.  Строк дії листа – погодження не перевищує 7 місяців та може продовжуватись згідно заяви суб’єкта господарювання.

  4.8.  Контроль за дотриманням умов розміщення об’єктів виїзної торгівлі та наявності листів-погодження, оплати за місце розміщення  покладається на КУ “Служба   охорони    громадського   порядку міста   Коростеня “Яструб”.

4.9. За провадження виїзної торгівлі та виставкової діяльності без погодження органом місцевого самоврядування, передбачена відповідальність згідно чинного законодавства України.

 

 

Секретар міської ради                                                           В.В. Вигівський

Документи за типом
Виконавчий комітетДокументів: 1546 Усі
Регуляторна політикаДокументів: 41 Усі
Чат-бот Гаряча лінія