Про затвердження Положення про формування цивільного захисту Коростенської міської територіальної громади

26.04.2023 656

Про затвердження Положення про формування цивільного захисту  Коростенської міської територіальної громади

 

      У К Р А Ї Н А

        Коростенська міська рада Житомирської області

      ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

        Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 05.04.2023р. _131_

 

Про затвердження Положення про формування цивільного захисту

Коростенської міської територіальної громади

 

 

Відповідно до пункту 1, частини 2, статті 19 Кодексу цивільного захисту  України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 № 787 «Про затвердження Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту» (зі змінами), з метою підвищення рівня готовності до проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних  (бойових)  дій  чи  терористичних  актів  на території міста, керуючись ст.36¹ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради

РІШАЄ:

 

1. Затвердити:

 

1.1 Положення  про  формування  цивільного  захисту Коростенської міської територіальної громади  (додаток 1).

 

1.2 Перелік суб’єктів господарювання Коростенської міської територіальної громади та формувань цивільного захисту, що створюються на їхній базі (додаток 2).

 

2.фРекомендувати керівникам суб’єктів господарювання на базі яких створюються територіальні та об’єктові формування до 01 травня 2023 року створити та привести в готовність до дій за призначенням територіальні та об’єктові формування цивільного захисту.

 

3. Вважати такими що втратили чинність рішення виконавчого комітету міської ради від 16.03.2016 року № 119 «Про затвердження положення про формування цивільного захисту міста Коростеня» та  від 17.10.2018 року №482 «Про внесення змін до додатку 2 рішення виконавчого комітету Коростенської міської ради від 16.03.2016 року № 119 «Про затвердження положення про формування цивільного захисту міста Коростеня».

 

 

 

 

Міський голова                                                       Володимир МОСКАЛЕНКО

Перший заступник міського голови

Володимир ВИГІВСЬКИЙ

Начальник відділу з питань

цивільного захисту

Олег БОШАКОВ

Начальник юридичного відділу

Тетяна КАМІНСЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету Коростенської міської ради

від 05.04.2023р.  №131

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про формування цивільного захисту

Коростенської міської територіальної громади

І. Загальні положення

  1. Формування цивільного захисту (далі – формування) – позаштатні підрозділи, які утворюються за рішенням виконавчого комітету Коростенської міської ради, керівниками суб’єктів господарювання на непрофесійній основі і входять до складу сил цивільного захисту Коростенської міської територіальної громади, як пости, ланки, групи, бригади, команди згідно з вимогами Порядку утворення, завдань та функцій формувань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 787 , зі змінами, внесеними згідно з постановою КМ №134 від 14.02.2023 року (далі – Порядок), для проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (далі – НС), у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт, які потребують залучення населення і техніки.
  2. У своїй діяльності формування керуються Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, іншими актами законодавства України та цим Положенням.
  3. На території Коростенської міської територіальної громади, залежно від  призначення,  створюються територіальні та об’єктові формування і поділяються на рятувальні, аварійно-відновлювальні, аварійно-технічні, пожежні, медичні, а також формування радіаційного і хімічного спостереження,  санітарної обробки людей,  спеціальної обробки майна, одягу та транспорту матеріально-технічного та продовольчого забезпечення, зв’язку, обслуговування захисних споруд цивільного захисту та інші.

 

  1. Основні завдання, функції та права формувань цивільного захисту
  2. Основними завданнями формувань є:

– проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації НС або  дій пов’язаних з  терористичними актами;

–  проведення відновлювальних робіт, що потребують залучення великої кількості людей і техніки у мирний час та в особливий період;

– здійснення  заходів  щодо  життєзабезпечення  населення,  яке постраждало від НС, воєнних (бойових) дій або терористичних актів;

–  виконання робіт з локалізації зони впливу шкідливих і небезпечних факторів, що виникають під час аварійних ситуацій і аварій на об’єктах підвищеної небезпеки;

–  гасіння великих пожеж;

–  проведення спеціальної обробки техніки, будівель, майна, територій та  санітарної обробки людей;

– інженерне, транспортне, матеріально-технічне забезпечення заходів цивільного захисту;

–  забезпечення функціонування системи зв’язку цивільного захисту;

–  обслуговування захисних споруд цивільного захисту.

  1. Відповідно до покладених завдань основними функціями формувань є:

–  проведення загальної та спеціальної розвідки у зоні НС;

–  пошук, рятування та надання домедичної допомоги постраждалим;

–  здійснення заходів щодо локалізації НС, у тому числі, тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій або терористичних актів;

– здійснення заходів щодо відновлення роботи пошкоджених об’єктів життєзабезпечення населення;

– проведення ремонтно-відновлювальних робіт на водо-канлізаційно-теплових мережах;

–  рятування матеріальних та культурних цінностей;

–  санітарне очищення та знезараження території.

  1. Формування мають право на:

–  отримання інформації про НС та заходи необхідної безпеки;

– безперешкодний доступ на територію суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок НС;

– вимогу  від  усіх осіб, які перебувають у зоні НС, дотримання встановлених норм безпеки.

  1. Територіальні формування цивільного захисту Коростенської міської територіальної громади утворюються шляхом об’єднання об’єктових формувань цивільного захисту на відповідній території, у тому числі за згодою центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать суб’єкти господарювання , що їх утворили.
  2. Органи управління територіальних формувань цивільного захисту утворюються або визначаються місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також суб’єктами господарювання, що належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади або перебувають в комунальній власності, на базі яких утворено формування. Керівником територіального формування призначається один із керівників такого суб’єкту господарювання.
  3. Положення про територіальні формування та табель їх оснащення затверджується рішенням місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
  4. Керівники суб’єктів господарювання, що утворюють формування, затверджують положення про об’єктові формування. В положенні визначається організаційна структура кожного виду формувань цивільного захисту, порядок їх оснащення технікою та майном.
  5. Порядок розгортання та приведення у готовність формувань визначається планами приведення у готовність цих формувань.

III. Керівництво формуваннями цивільного захисту

  1. Безпосереднє керівництво формуванням здійснює його командир (начальник), який призначається рішенням місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій або суб’єкта господарювання, що утворив таке формування, відповідно до укладеного трудового договору суб’єктами господарювання згідно з рішенням про утворення таких формувань.
  2. Командир (начальник) формування зобов’язаний:

– здійснювати керівництво формуванням;

– визначати першочергові завдання та напрями діяльності формування;

– забезпечувати рівень готовності формування до дій за призначенням;

-співпрацювати за дорученням керівника органу місцевого самоврядування або суб’єкта господарювання, що утворив таке формування, з іншими формуваннями;

– аналізувати та узагальнювати результати діяльності формування;

– звітувати керівництву про проведену роботу;

– організовувати та проводити підготовку працівників формування до дій у НС;

– здійснювати інші повноваження відповідно до чинного законодавства та завдань, покладених на формування.

  1. Командир (начальник) має право:

– брати участь у розробленні документів, пов’язаних з діяльністю формування;

– надавати пропозиції керівництву щодо вдосконалення роботи формування, покращення умов праці, матеріального стану та соціального захисту його працівників;

– надавати пропозиції щодо заохочення та накладення дисциплінарних стягнень на працівників.

  1. Організаційна структура формувань цивільного захисту
  2. Організаційна структура територіальних формувань створених на території Коростенської міської територіальної громади визначається на підставі рішення місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
  3. Переліки об’єктових формувань цивільного захисту (найменування формувань та кількість працівників, які залучаються до них) на об’єктах, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, на які покладається утворення функціональних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту, визначаються у положеннях про такі функціональні підсистеми, що затверджуються у встановленому порядку.
  4. Суб’єкти господарювання, які утворили формування, залежно від можливостей можуть змінювати кількість техніки і працівників в організаційних структурах територіальних та об’єктових формувань в межах, що дозволяють цим формуванням виконувати завдання за призначенням.
  5. Підготовка працівників, яких призначено до складу формувань цивільного захисту, здійснюється на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також безпосередньо в роботодавця відповідно до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444.
  6. Залучення формувань цивільного захисту до дій за призначенням здійснюється згідно з планами реагування на надзвичайні ситуації, планами взаємодії органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій, планами локалізації і ліквідації наслідків аварії, а також планами цивільного захисту на особливий період.

Рішення про залучення об’єктових формувань цивільного захисту до дій за призначенням приймають керівники суб’єктів господарювання, які утворили ці формування.

Рішення про залучення територіальних формувань цивільного захисту до дій за призначенням приймає місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій .

  1. Порядок оснащення формувань цивільного захисту технікою і майном
  2. Табель оснащення формування технікою і майном розробляється на підставі визначеної організаційної структури формування, а також Порядку забезпечення працівників формувань засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року № 1200.
  3. За працівниками закріплюються визначені для використання під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт техніка і майно суб’єктів господарювання, що утворили формування, в обсягах, передбачених у положеннях про відповідне формування.
  4. Облік техніки і майна, визначених для використання під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, ведеться суб’єктами господарювання, що утворили формування.

 

 

 

Керуючий справами виконкому                                      Андрій ОХРІМЧУК

 

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету Коростенської міської ради

від 05.04.2023р. № 131

ПЕРЕЛІК

суб’єктів господарювання Коростенської міської територіальної громади

та формувань цивільного захисту,  що створюються на їхній базі

№ з.п. Найменування формувань цивільного захисту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перелік суб’єктів господарювання  
Відділ з питань цивільного захисту виконав вико комітету Коростенської міської ради Коростенське КП «Водоканал» Коростенське КП «Теплозабезпечення» Коростенське КВГП Коростенський  район  електричних мереж АТ «Житомиробленерго» Коростенське відділення АТ «Житомиргаз» Коростенський міжрайонний відділ  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Коростенська центральна міська лікарня Виробничий підрозділ Коростенська дирекція залізничних перевезень Регіональної філії  «південно-Західна залізниця» АТ «»Укрзалвзниця» ТОВ «Твій хліб» ПрАТ «Коростенський завод «Янтар» ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал»

 

ПрАТ «Коростенський завод МДФ» АТ «Коростенський кар’єр» Метеостанція  Коростень  Житомирського обласного центру гідрометеорології ТОВ «ДФУ Агро»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Територіальні формування цивільного захисту  
1 Розрахунково-аналітична група 1           2                  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Об’єктові формування цивільного захисту  
1 Рятувальна ланка                     1 1       1
2 Ланка водопровідних мереж   1                            
3 Ланка каналізаційних мереж   1                            
4 Аварійно-технічна ланка теплових мереж     1                          
5 Ланка механізації робіт на теплових мережах     1                          
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
6 Аварійно-технічна команда по усуненню пошкоджень на КЛ-04-10кВ         1                      
7 Аварійно-технічна команда по усуненню пошкоджень на ПЛ-04-10кВ         1                      
8 Аварійно-технічна команда по усуненню пошкоджень на ТП, РП, КТП         1                      
9 Аварійно-технічна команда по усуненню пошкоджень на газових мережах           1                    
10 Група з ремонту та відновленню доріг       1                        
11 Пости радіаційного та хімічного спостереження   1         1 1   1         1  
12 Ланка з обслуговування захисних споруд   1     1       5 1       1    
13 Відділення пожежогасіння         1     1     1 1 1      
14 Санітарна ланка         1                     1
15 Ланка зв’язку   1             1     1       1
16 Аварійно-технічна ланка                     1          
17 Ланка зв’язку та розвідки                                
18 Ланка охорони громадського порядку                   1            
19 Ланка пожежогасіння                   1           1
20 Ланка обеззараження території                                
21 Ланка підвезення питної та технічної води.   1                            

 

 

Керуючий справами виконкому                                                              Андрій ОХРІМЧУК

 

 

 

Документи за типом
Регуляторна політикаДокументів: 43 Усі
Чат-бот Гаряча лінія